keksik4 keksik4 komentáře u knih

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Kdyby autorka byla výdělečně orientovaný člověk, mohla mít na kontě dva honoráře za jednu práci. Takhle má na kontě jednu více méně unylou a tááááák tááááhlou knihu. Prostě kdyby napsala jednu knihu s příběhem pouze těch tří sester a jejich rodiny, patřičně zápletku propracovala a druhou knihu o Edie a jejích rodinných trablích, věci by to jen prospělo. Ale protože to všechno splácala do jednoho, vznikla kniha, kde vůbec nevadí přeskakování stránek s lyrickým popisem všeho a všech, a kde až někde hluboko pod hromadou "balastu" občas probleskne perla. Ale zase jsem knihu přečetla a dočetla, protože jsem byla zvědavá ,ovšem z důvodu neumřít nudou jsem přeskakovala stránky . Hlavně ty, které se týkali současnosti a slečny Edie. Sice kniha nepatří k těm, co se od nich odtrhnete až ráno, ale přečíst se dá.

23.11.2016

Dům na venkově Dům na venkově Fay Weldon

Uf. Tak tohle jestli je humoristický román, tak evidentně nemám smysl pro humor. Ale pokud hledáte něco mezi gynekologickou příručkou, hororem a snem pařmena v rauši, tak vřele doporučuji. Kniha je místy až brutální, zlehčuje násilí na dětech, vlastně jakékoliv násilí. Díky snaze o vtip za každou cenu místy působí až trapně a závěr, kdy se na dvou stránkách vše v dobré obrátí, vražedkyně a tyranka se napraví, nevěrný a zhýralý manžel do manželské náruče se navrátí..........No, na přebal bych snad možná napsala varování : Není vhodné pro těhotné a kojící ženy, děti a osoby se slabší povahou. Je to moje první kniha od této autorky a tak nějak nemám odvahu vyzkoušet další. Ale knihu jsem dočetla, takže úplně špatná, jen taková....divná.

29.10.2016

Příběhy ledních medvědů Příběhy ledních medvědů Beatrix Mannel

Krátké a jednoduché příběhy, pro nácvik čtení dobrá. Bohužel přemýšlívější dítko příliš nezaujme, dceři se nelíbila, měla pocit, že příběhy nemají žádný děj a žádný zajimavý konec.

25.10.2016

Vánoce pro kočku - 23 adventních pohádek a jeden opravdový příběh Vánoce pro kočku - 23 adventních pohádek a jeden opravdový příběh Terezie Radoměřská

Vřele doporučuji. Chtěla jsem v rodině nějakou pěknou vánoční tradici čtení knihy , takové navnadění na Vánoce. Tak jsem z knihovny přinesla hromadu knih s vánoční tématikou, ale....Ten "Český Ježíšek " nám připadal spíš jak mimozemšťan, příběhy o Santa Clausovi příliš moderní, zimní pohádky jako Děvčátko se sirkami moc depresivní, klasická náboženská literatura v ateistické rodině už vůbec ne, až jsme objevili tuhle knihu. Poprvé jsem dceři četla ve čtyřech letech, dokonce jsem si ji předobjednávala ještě dřív, než vůbec vyšla a od té doby patří k předvánoční rodinné tradici stejně jako pečení cukroví a zpívání koled. Čteme opravdu poctivě každý adventní den jeden příběh, dokonce jsme si podle knihy nechali vyřezat betlém a děti dávají postavičky, přesně podle knihy. S určením věkové kategorie si nevím rady, dcera v pohodě zvládala poslouchat a hlavně chápala od čtyř, synovi musím obsah příběhu pouze zkráceně převyprávět. Pro dospělého příjemná pohádková kniha, u které se nudit nebude. Kniha je v mírně náboženském stylu, ale tak nějak nenásilně a pohádkově, a je moc pěkné, když děti třeba uvidí růžovou zimní oblohu a hned mě informují, že andílci už pečou a že bychom tedy také měli. Jediné, co se nám všem svorně opravdu nelíbí jsou ilustrace. Knize by víc seděly roztomilé, až přeslazené obrázky (něco jako ze starých pohlednic), nynější kresby děti - alespoň ty naše- opravdu nenadchnou. Také se rodiče připravte, že přečtením poměrně dlouhé kapitoly to nekončí, děti budou mít hromadu logických i nelogických dotazů.

18.10.2016