katyka Online katyka komentáře u knih

Straka v říši entropie Straka v říši entropie Markéta Baňková

Mne sa dosť páčilo a konečne som poriadne pochopila Archimedov zákon. :) Zdá sa, že či sa vám kniha bude páčiť dosť závisí od vášho vzťahu k fyzike. Asi čím menej vedomostí ste mali, tým viac sa vám bude kniha pozdávať :) Je to vtipné, niektoré bájky mi síce prišli trochu rozvláčne (líška), ale celkovo hodnotím kladne.

21.11.2017 3 z 5

Město zrcadel Město zrcadel Justin Cronin

Skvelé zavŕšenie celej série. Na tento diel som poctivo čakala niekoľko rokov a trochu som sa bála, či to Cronin ustojí, či to nejako nepokazí. Ale zvládol všetko na výbornú a zaradil sa medzi moje obľúbené "hodnotné" fantasy kúsky, vedľa napríklad Pullmana a Jeho temné esence. Naozaj odporúčam aj tým, ktorí koncom sveta práve neholdujú.

28.06.2017 5 z 5

Klimtov bozk Klimtov bozk Boris Filan

Je to dobrá kniha, aj keď Tam tamy a Pálenice sa mi páčili viac. Je to starý dobrý Filan - jeho štýl ma dokáže pobaviť, rozosmutniť aj prinúti nostalgicky túžiť za "zlatými rokmi šesťdesiatymi". Aspoň po takých vo Filanovom podaní. Niečo mi na knihe trochu vadilo, napríklad aj to, že na niektorých miestach používa v podstate od slova do slova svoje staršie poviedky napr. z Pálenice. Ale nepokazilo to celkový pozitívny dojem. Takže niečo medzi tri až štyri hviezdičky.

28.05.2015

Jiné životy Hynka Harra Jiné životy Hynka Harra Jakub Dotlačil

Výborná kniha s neobvyklou zápletkou, ktorú som proste musela prečítať na jeden záťah. Naozaj odporúčam.

13.08.2014 5 z 5