katyka katyka komentáře u knih

Jiné životy Hynka Harra Jiné životy Hynka Harra Jakub Dotlačil

Výborná kniha s neobvyklou zápletkou, ktorú som proste musela prečítať na jeden záťah. Naozaj odporúčam.

13.08.2014 5 z 5

Noční pád Noční pád Nelson DeMille

Perfektný triler, ktorý dokáže človeka prinútiť ísť spať v nekresťanskú hodinu. Veľmi napínavé a po tom parádnom zakončení vo mne zostal pocit, že takto nejako to s letom 800 mohlo naozaj byť. Mimochodom, John Corey je úžasne drsňácky vtipný! :) Viac v recenzii.

23.07.2014 5 z 5

Všechny moje lásky Všechny moje lásky Nick Hornby

Typický Hornby - vtipný a múdry a trochu smutný. Hlavný hrdina Rob by bol síce v skutočnosti na zabitie, ale ako literárna postava je perfektný. :) Odkazov na rozličnú hudbu je tam samozrejme veľa, veď sa to v origináli volá High fidelity, ale na pochopenie toho, čo chce autor povedať, ich poznať skutočne nemusíte. Príjemná oddychová kniha s múdrymi myšlienkami, jediné, čo mi trochu vadilo je, že v zozname piatich skupín alebo spevákov, ktorí budú zastrelení, keď príde hudobná revolúcia, boli aj moji obľúbení U2. :D Inak nemám výhrady. :)

10.07.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Trochu som sa obávala, či nie sú hodnotenia knihy prehnané, ale nie sú. Je to naozaj dobrá kniha. Treba sa len pripraviť, že je písaná naozaj z pohľadu teenagerov, takže veci, ktoré im pripadali cool a veľavýznamné, vás môžu primäť prevracať očami (v mojom prípade nezapálená cigareta, viem si PRESNE predstaviť, ako sa tvárila tá letuška). Ale je to verné, pútavé, pekne napísané, nepresladené. Neplakala som, ale to neznamená, že som nebola dojatá. A oproti Aljaške som nepocítila ani náznak pátosu, čo oceňujem. Som zvedavá na ďalšie Greenove knihy.

07.07.2014 4 z 5