kata_knihomolka kata_knihomolka komentáře u knih

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Jenn Bennett

"Potřebujeme umění, aby nám připomínalo, že ten boj za něco stojí."

Už třetí knížka z pera autorky a opět nezklamala! Přestože třeba Kudy ke hvězdám mě víc bavilo a měla jsem to přečtené rychleji, ani u téhle knihy jsem se nenudila.

Josie a Lucky jsou skvěle vykreslené postavy! Ale teda, některý z postav mě fakt štvaly - obzvlášť na konci, kdy se vysvětlí spousta věcí. Co se konce týče, tak na mě trochu moc uspěchaný, všechno zajímavé se stalo buď úplně na konci, nebo na prvních stránkách.

Až na pár minusu, za mě teda musím říct dost malých, je to skvělá oddychovka na léto Samozřejmě se špetkou vážnějších témat, jak je u autorky zvykem

Za poskytnutí e-knihy k recenzi děkuju @humbook #humbookblogeri #spoluprace

21.05.2022 5 z 5

Zloděj osudů Zloděj osudů Jan Urban

"Věčné mlhy jsou v podzemí stejně jako v nebi nad mraky. Jsou tam, kde právě chtějí být. Svět bohů je v naší bezprostřední blízkosti, a zároveň je nám daleko vzdálený."

Páni! Nevím, čím bych měla začít. Asi tím, že už na začátku mě hodně zaujal svět, kde bohové určují budoucnost a který mi něčím připomněl mou oblíbenou Hru o trůny ️ I tempem, které sice bylo místy pomalé, ale hned v dalším okamžiku (na další stránce ) se toho stalo opravdu hodně! Děj se ubíral čím dál tím překvapivějším směrem a ke konci jsem vlastně ani nevěděla, co čekat dál

Do příběhu stále přibývaly postavy, občas v nich byl zmatek, ale byly opravdu dobře popsané a každá něčím originální Třeba Kaldur Silador, syn správce trůnu, byl dobře vykreslený a naprosto nepředvídatelný! Co se Rady týče, tak jejich intriky a cíle mě bavilo sledovat Stejně tak celý gambalský panteon bohů s jejich bojem o to, kdo bude mít poslední slovo ️

Nakonec bych ještě chtěla zmínit, že knížka není v ničem jako Maasová, jak by to podle obálky mohlo vypadat, ale spíš jako už zmíněná Hra o trůny a taky Zaklínač ️ Takže pokud máte rádi dobrodružné fantasy plné akce, jděte do toho! Zloděj osudů vás určitě nezklame

Za poskytnutí recenzího výtisku moc děkuju @humbook #spoluprace #humbookblogeri

20.05.2022 5 z 5