KaroM KaroM komentáře u knih

Buddhismus nejen pro chlapy Buddhismus nejen pro chlapy Gerry Stribling

Souhlasím s názvem Nejen pro chlapy. Hezky se to čte a kniha se vejde i do kabelky :)

Výživa a krevní skupiny Výživa a krevní skupiny James D´Adamo

Pokud chcete nahlédnout do diety krevních skupin, doporučuji začít právě s touto knihou. V první kapitole Dr. D´Adamo vysvětluje evoluci - jak postupně vznikaly jednotlivé krevní skupiny a proč krevní skupina 0, kterou měli dávní lovci-sběrači, potřebuje ke zdraví maso, a krevní skupině A, která vznikla o 20000let později, prospívá naopak zelenina. U každé krevní skupiny je nejenom doporučená strava, ale i nemoci, ke kterým je ks náchylná, aktivity, které jí prospívají. Kniha je přehledná a srozumitelná.

15.01.2020 5 z 5

Stopové prvky a kovy života v přírodě - skryté léčivé síly v našem okolí Stopové prvky a kovy života v přírodě - skryté léčivé síly v našem okolí Jiří Janča

Jako všechny knihy od pana Janči, i tato je velice přínosná pro všechny, kdo věří na bylinky a chtějí se o své zdraví starat sami. Nenechte se odradit zkratkami chemických prvků, jsou pak v seznamu na konci knihy (prvky v rostlinách).

15.01.2020 5 z 5

Co nám chybí – kovy, jiné prvky a vitamíny v lidském těle Co nám chybí – kovy, jiné prvky a vitamíny v lidském těle Jiří Janča

Kniha je již staršího vydání, ale stále aktuální a praktická pro každého, kdo se chce sám starat o vlastní zdraví.

Cukr : jak se zbavit závislosti Cukr : jak se zbavit závislosti Nancy Appleton

Kniha se mi četla dobře. Je rozdělena na krátké kapitoly a odstavce, a tak se dá snadno vracet jen k těm pasážím, které mě zajímají. Určitě dobrá kniha pro ty, kdo stále ještě pochybují o škodlivosti cukrů a potřebují vhodnou motivaci přestat.

15.01.2020 4 z 5

Krev: Tajemství našeho "tekutého orgánu" Krev: Tajemství našeho "tekutého orgánu" Ulrich Strunz

Dr.Strunz dokáže čtenáři - laikovi vysvětlit složité souvislosti mezi orgány a procesy v těle. Doplněno příklady z praxe. Kniha je celkově přehledná, barevné nadpisy, obrázky, tabulky.. Určitě se k ní budu vracet.