kaptn Jan kaptn Jan komentáře u knih

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Kniha kterou budete číst opakovaně. Při prvním čtení vás donutí přečíst ji v jednom tahu, třeba dlouho do noci, i když ráno musíte brzy vstávat do práce.

05.05.2014 5 z 5

Kryptonomikon Kryptonomikon Neal Stephenson

Sci.fi o největším válečném konfliktu ve dvacátém století a o jeho dozvucích do současnosti. Kniha se musí číst se soustředěnou pozorností aby se čtenář neztratil v časových posunech. Kniha nám umožňuje obdivovat matematického génia nadaných jedinců, zvláště pak pokusí li se fiktivní osoby nahradit skutečnými jedinci. Dobré vykreslení osob a jejich povahových rysů přeci jen umožňuje čtenáři vyznat se v poněkud nepřehledném ději.

05.05.2014 3 z 5

Anatém Anatém Neal Stephenson

Rozměrný román, v jehož ději a osobách se čtenář jen těžko orientuje. Spád děje je monotónní a jen těžko se udržuje pozornost na děj právě čteného. Rozhodně nedoporučuji pro začínající čtenáře. Román je zajímavý pro osvědčené čtenáře Sci-fi a fantasy příběhů. Kniha rozhodně nejde přečíst jedním tahem, čtenář si musí udělat přestávky aby stačil vstřebat už přečtené. Rozhodně to není oddychové čtení. Kniha klade značné nároky na paměť a představivost.

05.05.2014 3 z 5