juliect juliect komentáře u knih

Tak po shlédnutí různých videí a přečtení pár ohlasů na tuto knížku, které na mě působily hodně rozpačitě jsem pořídila i knihu. no rozpačitost zůstala.
Jak už tu někdo zmínil úklid je chybný překlad, nevím jestli překladem z japonštiny do aj nebo následně z aj do češtiny, to už je jedno, chybné vnímání to prostě způsobí. Jako úklid si u nás v čechách prostě představujeme pravidelnou činnost, která zahrnuje prostě a jednoduše likvidování špíny. Nelze tedy uklidit jednou, prádlo prostě perete pořád, prach utíráme aspoň jednou týdně a i ta podlaha je třeba vytřít a koberec vysát. takže uklidit jednou pro vždy je nemožné.
Druhá věc která mi vadí je samozvané - nejlepší řešení. Žádné řešení není nejlepší a universální pro všechny. To prostě nejde. Já jsem si pro sebe napsala o hodně delší hodnocení, kterým Vás tady nebudu zatěžovat. Ale vesměs jsme si vypsala proč tohle prostě nemůže fungovat a oprati MK co je na její metodě špatně (kdy ona zase vypisuje jen klady).
Na závěr její ohodnocení sebe sama jako úklidové maniačky je víc než přehnaná. když ji pozorujete na videu jak se ňucňhá hodinu s každou věcí každý papírek vezme do ruky třikrát , je na mě prostě taková nesvižná a úklid je činnost, při které je třeba prostě máknout. Navíc ani to její slavné skládání jí moc nejde, tak jak občas ukazuje poskládanou krabičku s dvěma podprdama, asi patery spoďárama a několika silonkama, kde má každou věc jinak (a každá je úplně jinak velká) tohle já bych za vzorové opravdu neukazovala a ani bych si to nedala do skříně. Knížka mě zklamala, ale prachy jdou očividně vydělávat na všem. Zdraví vás skutečná úklidová maniačka :).

15.09.2016