Josetto Josetto komentáře u knih

Záhada zeleného strašidla Záhada zeleného strašidla Robert Arthur jr.

Ako to bolo aj pri šepkajúcej múmii, pre mňa priemerná kniha vhodná do vlaku. Napriek tomu to už bolo o niečo lepšie, nakoľko čo sa týka vývoja postáv, nadväzuje na predchádzajúci diel. Okrem toho bola aj o niečo akčnejšia, no stále ju hodnotím 3 *

27.06.2013 3 z 5

Záhada šepkajúcej múmie Záhada šepkajúcej múmie Robert Arthur jr.

Pre mňa priemerná kniha s priemerným príbehom. Vhodná do vlaku a pre ľudí, čo majú radi série a chcú sledovať skôr to, ako sa postavy vyvíjajú v ďalších dieloch než to, čo sa v knihe vlastne deje. Tých 110 strán, či koľko ich bolo, mi trvalo prečítať cca 4 dni, čo je celkom veľa :) Možno bol aj problém ten, že kniha je písaná veľmi jednoducho a nemám prvé dva diely. Čiže hodnotím 3 *** ako priemerne dobrá.

08.05.2013 3 z 5

2061: Třetí vesmírná odysea 2061: Třetí vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Tretí diel série podľa mňa nebol príbehovo natoľko vydarený, ako prvé dva, chýbalo tu kus napätie a podobne, napriek tomu to bola celkom podarená knižka, veľmi dobrý opis fyzikálneho fungovania a všeobecne technických vecí, záver ma veľmi navnadil na ďalší diel a celkom sa teším na poslednú knihu.

13.04.2013 4 z 5

Mluvčí za mrtvé Mluvčí za mrtvé Orson Scott Card

Veľmi zaujímavé pokračovanie Enderovej hry, začiatok je trošku nezáživný, ale postupne sa to zlepšuje, takže sa netreba nechať odradiť :)

18.03.2013 4 z 5

Rajské fontány Rajské fontány Arthur Charles Clarke

Osobne sci-fi nečítam, ale spôsob, akým Clarke túto knihu napísal je úplne skvelý. Jediné, čo ma mrzí je to, že tá kniha je dnes už v podstate nezohnateľná. Rozhodne odporúčam, páčila sa mi oveľa viac ako 2001: Vesmírna odysea, ktorá bola takisto veľmi dobre napísaná. Na tejto knihe je úžasné najmä to, že to nie je len nejaké bezduché sci-fi, ale v čase písania knihy Clarke vychádza z prvých teoretických modelov. Veľmi dobre Clarke rozobral aj život a osud hlavného hrdinu, ako aj náhľad do budúcnosti.

01.12.2012 5 z 5