Johule Johule komentáře u knih

Nikdo to tu nepřežije Nikdo to tu nepřežije Jerry Hopkins

Legendární kapela s legendárním frontmanem, o tom není pochyb. Ale na knížce samotné mi nějak nesedl styl psaní. Možná to bylo překladem, ale nedařilo se mi do ní skutečně dlouhodbě ponořit, prožít si Jima a jeho zážitky skutečně naplno. Přečtení nelituji, ale stylově by si podle mě zrovna tenhle básník zasloužil něco lepšího. (3,5/5)

15.09.2017 3 z 5

Tajná učení rostlin Tajná učení rostlin Stephen Harrod Buhner

Kniha která si zaslouží místo v knihovničce a návraty k ní. Velmi inspirativní čtení. Některé pasáže jsou možná náročnější, ale cenné, jiné plynou samy a člověka pohltí. Nevím, nakolik jsem schopná následovat instrukce zde popsané, ale i pouhé přečtení mě inspirovalo a motivovalo k určité změně náhledu na svět. Vřele doporučuji všem, které zajímá šamanismus, práce s energiemi či prostě jen jiný než empirický přístup k vědění a chápání okolního světa

26.08.2017 5 z 5

Rozjímání o Samotě Rozjímání o Samotě Thomas Merton

Téma knihy je určitě zajímavé, stejně jako mnohé z myšlenek, ale pro mě jako nekřesťana byla křesťanská rétorika a světonázor autora mnohdy až příliš protiřečící mému vlastnímu pohledu na lidství. Knihu určitě nepovažuji za špatnou a při čtení člověka může inspirovat k mnohým úvahám, mě samotné je ovšem mnoho myšlenek až příliš vzdálených a nemohu je přijmout.

26.08.2017 2 z 5

Myslet jako hora Myslet jako hora Arne Næss

Když jsem se chystala na blokádu kácení pralesa v Bělověži, při přemýšlení o tom, jakou četbu si vzít s sebou, mi na mysli vytanula tahle knížka. Jakmile jsem ji, sedíc u harvestoru, otevřela, bylo mi jasné že jsem zvolila správně a za chvíli jsem ji nahlas předčítala všem českým účastníkům. Samozřejmě, pro spoustu lidí může být tento směr hlubinné ekologie příliš ezo, na druhou stranu mě některé z esejí dost okouzlily (i v návaznosti na to, na jakém místě a v jakém rozpoložení jsem knihu četla). Musím se ale přiznat, že k "duchovnějšímu" náhledu na svět mám blízko a hlubinná ekologie je mezi environmentálně-filosofickými náhledy na svět k mě nejbližší. Knížka není pro každého, ale osobně ji doporučuji, minimálně všem kteří mají hluboký vztah k přírodě a její ochraně.

16.07.2017 4 z 5