JoeSuly JoeSuly komentáře u knih

Soudruzi. Světové dějiny komunismu Soudruzi. Světové dějiny komunismu Robert Service

Kniha popisuje komunizmus ako celok v casti realizacie, nezaobera sa ucenim ale vykonom teorie v praxi. Vyborne zhrna ako komunimus vsade funguje, spolocne znaky. Vsade to sudruhovia myslia dobre (vacsinou) a dopadne ako vzdy - teda ako v Sovietskom zvaze. Kazdy komunizmus zacina rozdavanim jedla zdarma a konci zhananim cohokolvek k jedlu.

22.02.2024 5 z 5

Superveľmoc? - Všetko, čo potrebujete vedieť o súčasnej Číne Superveľmoc? - Všetko, čo potrebujete vedieť o súčasnej Číne kolektiv autorů

Kniha je veľmi zaujímavá, nestratí sa medzi ďalšími o čínskej histórii čo už mám prečítané. Ale to násilne opakovanie každého pomenovania v mužskom a ženskom rode (ozaj, prečo nie opačne? najprv ženský a potom mužský) si mohli autori a autorky odpustiť - je to nekonečne otravné a zbytočné. Robotníci sú predsa ľudia pracujúci vo fabrike, netreba čitateľovi dookola pripisovať .. a robotníčky .. a roľníčky .. a členky. Kniha sa inak pomerom - čo by bolo zaujímavé - ohľadom zastúpenia mužov a žien nezaoberá. Až na najvyššie vedenie. Takže sa veľa o rozdelení úloh v spoločnosti podľa pohlavia nedozvieme.

15.02.2024 5 z 5