joachim36 joachim36 komentáře u knih

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Mě tenkrát v pubertě tato kniha naučila číst. Byla to první kniha která mě chytla tak, že jsem nemohl přestat a musel jsem číst a číst dál, dokud jsem ji celou doslova neshltal. To se mi předtím nikdy nestalo. Pamatuji si jak jsem třeba četl Sedm let v Tibetu - doslova sedm let. Nebýt této knihy možná bych ani dnes moc knihy nečetl :-) Ano, tak skvělá je tato kniha a já jsem jí za to doopravdy velmi vděčný.

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Je to již hodně dlouho co jsem tuto knihu četl, ale ten pocit, jak jsem se dusil smíchem... ten si tedy doopravdy živě pamatuji :-)

Feťácká láska Feťácká láska Phil Shöenfelt

Kniha pro mě byla výtečným překvapením. Nic jsem od ní nečekal a shltal jsem jí přímo na jedno přečtení. Vynikající knížka o drogové závislosti a nejen o ní.

Svatá krev a svatý grál Svatá krev a svatý grál Michael Baigent

Této knize se doopravdy musí dát kredit za to, že díky ní spatřily světlo světa vynikající příběhy - jak již níže jmenovaný Gabriel Knight, tak také vynikající adventura Broken Sword :-)
Oproti tomu co s touto tématikou udělala Jane Jensen nebo Charles Cecil, je Dan Brown naprostý břídil.

Já osobně když jsem tu knihu četl, tak jsem jí vnímal jako příběh lidí, kteří uvěří v jednu myšlenku a ve všem co je kolem nich už vidí jen její potvrzení. Zvláštní "dokument" o tom jak se člověk stane zastáncem "konspirační teorie".

19.10.2016 3 z 5

Americké obrázky Americké obrázky Zdeněk Matěj Kuděj

Vynikající knížka, která líčí strasti a radosti autora při putování Amerikou. Vynikající je pasáž popisující stavy vědomí při nedobrovolné askezi. Na nic podobného jsem zatím nikde jinde nenarazil. O to, že by to jeden v takovéto knížce nečekal, to je působivější.

20.10.2015 5 z 5