Jituš8 Jituš8 komentáře u knih

Sebepoznání, souvislosti, sebeproměna Sebepoznání, souvislosti, sebeproměna Pavel Hirax Baričák (p)

Knižka je napísaná s prehľadom o metódach sebapoznania, doložená vlastnými skúsenosťami autora a podnetmi k sebapremene. Odporúčam najmä čitateľom v strednom veku, ešte môžu veľa stihnúť, podporí ich v práci na sebe. Kniha je napísaná veľmi výstižne a človek si veľa vecí uvedomí. Mne osobne dala veľmi veľa a vždy sa k nej rada vrátim :) ja osobne odporúčam najmä tým, ktorí chcú na sebe zapracovať a niečo zmeniť.

09.07.2018

Dospělí dětem, děti světu Dospělí dětem, děti světu Pavel Hirax Baričák (p)

Vyborna kniha, ktora pomaha nielen s vychovou deti, ale aj vas donuti zamysliet sa nad sebou a svojim zivotom. Krasne vysvetluje princip zivota a fungovanie vztahov. Poukazuje aj na niektore malickosti, ktore by vas mozno ani nenapadli, ale su naozaj dolezite. Inšpirativna kniha. Patri k mojim oblubenym.

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

V oblasti lásky by som odporúčala túto knihu, ktorá nám môže pomôcť buď prekonať nejakú krízu vo vzťahu, keď pochopíme, že náš partner nám vyjadruje lásku iným spôsobom alebo teda jazykom, aký očakávame. Môže nám tiež pomôcť v začínajúcich vzťahoch ale aj v tých dlhodobých, kde máme pocit, že by sme chceli byť viac milovaní.