JirkaARK JirkaARK komentáře u knih

Uspořádání světa Uspořádání světa Henry Kissinger

Kniha se mi líbila a určitě ji lze doporučit všem zájemcům o mezinárodní politiku. Kissinger evidentně dokáže psát velice čtivým a srozumitelným stylem, díky němuž čtenáře seznamuje s nejvýznamnějšími světovými mocnostmi, pokud jde o jejich historii a současnou i minulou zahraniční politiku. Jediný zásadní nedostatek knihy spatřuji ve způsobu, jakým zde autor nahlíží na zahraniční politiku USA, jelikož je k ní až zoufale nekritický.

22.11.2017 5 z 5

Mé velitelské operace Mé velitelské operace Otto Skorzeny

Vynikající kniha. Autor zde prezentuje svůj (tedy proněmecký) pohled na 2.světovou válku. Ačkoli jsou jeho názory do značné míry subjektivně zabarvené a často se s nimi neshoduji, tak ji pokládám za velice zajímavou. Její četbu určitě doporučuji všem, kteří rádi zkoumají historii nejen z pohledu vítězné strany, ale rovněž ze strany poražených. Sám autor je určitě zajímavou osobností, což ostatně platí i o jeho vojenských operacích které v knize velice čtivým způsobem popisuje

05.11.2017 5 z 5

Diplomat války po válce Diplomat války po válce Svjatoslav Jurjevič Rybas

Kniha se spíše než životopisem Andreje Gromyka zabývá popisem ruských dějin převážně 20.století, což ale nepovažuji za zásadní vadu, jelikož informací o Gromykovy je v knize určitě dostatek. Pokud jde o autorův výklad dějin pak lze konstatovat, že je interpretuje lehce ve prospěch Ruska, nicméně určitě nelze tvrdit, že by šlo o nějakou propagandu. Celkově mi kniha přišla objektivní a zajímavá.

19.05.2017 5 z 5