jirka.hk jirka.hk komentáře u knih

U Božího mlýna U Božího mlýna Josef Beránek

Na rozdíl od ostatních čtenářů mě tato kniha neoslovila. Ladislav Heryán je jistě duchovně bohatý člověk, ale nedokázal jsem se naladit na stejnou frekvenci, přestože jsem se hodně snažil. Očekával jsem více konfrontačních či "problémových" témat víry a odpovědi renomovaného kněze, např. na otázky typu proč bůh na světě dopustí tolik zla apod. Podstatná část knihy je tvořena životopisem pana Heryána, dále jeho pedagogickou činností, názory na politiku, rockovou hudbu, kulturu, církev. Měl jsem pocit, že autor, kamarád pana Heryána, nechce příliš zacházet do detailů a chybí zde jistá novinářská šťouravost. Výsledkem je takové povrchnější povídání. Celkově pojetí víry pana Heryána mě nepřitahuje, mnohem bližší je mi Marek Vácha.

28.11.2019

Od vědy k Bohu Od vědy k Bohu Peter Russell

Není to špatná kniha, ale očekával jsem od ní více, zřejmě díky velmi pozitivním komentářům níže. Myslím, že název knihy příliš nevystihuje téma knihy. Část knihy se věnuje vědeckým faktům, část se věnuje náboženství, ale v závěru postrádám nějaké resumé, výsledek toho všeho - tedy spojistost vědy a boha. Místo toho je závěr knihy vyplněn obecnými frázemi o bohu, lásce, porozumění apod. Postrádám více informací o výzkumu světla, stavů vědomí a meditace. Určitě ale stojí za přečtení.

27.06.2017 3 z 5