Ježevika Ježevika komentáře u knih

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Tato kniha je napsaná velmi mistrně...dokáže oslovit jak věřícího člověka, tak ateistu, člověka velmi vzdělaného i nevzdělaného. Jediného koho neosloví, je ten, který je již v životě naprosto šťastný a psychicky vyrovnaný.
Osobně jsem si musela při četbě odmyslet ten americký "wau" efekt a vybrat z toho to co mně připadne podstatné.
Dle mě základní tezí knihy je "pocit štěstí". Pokud je člověk šťastný, jsou mu věci mnohem lépe "od ruky", více si věří, méně přemýšlí o nemocech... stáří, než člověk, který je nešťastný a nespokojený sám se sebou. Nespokojený člověk má tendenci již dopředu vše odsuzovat k neúspěchu, šťastný člověk přistupuje k novým věcem s euforií.
Kniha vysvětluje, jakým způsobem se člověk může k pocitu štěstí dopracovat. Není to samozřejmě jediný způsob, ale jeden z možných. Záleží na každém z nás, jak se ke svému štěstí dostaneme... ať už s pomocí "Tajemství" nebo bez něj.

25.05.2013 4 z 5

Pistolník na Dolině Pistolník na Dolině Josef Malík

Humor a humor..., který byl mému tatínkovi tak vlastní.

21.05.2013 5 z 5

Moravané pod mrakodrapy Moravané pod mrakodrapy Josef Malík

I po letech, která uběhla od Expo 67, se člověk zasměje i poučí.

23.05.2013 5 z 5

U čtyř satanů U čtyř satanů Josef Malík

Kniha mého zesnulého tatínka. Doporučuji pro čtenáře, kteří zažili období kolektivizace a mají rádi humor toho spisovatele.

23.05.2013 5 z 5

Divočák Divočák Josef Malík

Krásná vzpomínka na mého tatínka, který tuto knihu napsal.

21.05.2013 5 z 5