jemiplano jemiplano komentáře u knih

Zefkovo probuzení aneb Splíny (v) budoucnosti Zefkovo probuzení aneb Splíny (v) budoucnosti Marek Müller

Takto nejako si predstavujem ukážkové nenáročné knihy. Uvoľnený, no zároveň uhladený štýl autora dal Zefkovi, hlavnému hrdinovi, do hlavy a rúk elixír na zábavu. Nestretávame sa tu len s bohapustým cestovaním do budúcnosti, ale aj kryštalizáciu nového sveta, modernej technológie a zaujímavých postáv.
Keď si chvíľku človek myslí, že to už humorné nebude, príde prirovnanie alebo metafora, ktorá opätovne naštartuje záujem o čítanie. A to som sa dočítal o Londýne, Rusku alebo Americkej únii, ale aj o implantátoch, ktoré z človeka spravia kentaura.
Odporúčam všetkým, ktorí maju radi humornú literatúru a ľahké sci-fi.

26.03.2024 4 z 5

Pahltné Pahltné Lukáš Polák

Keď čítate knihu v ktorej sa prelieva krv či hnis, kde ľudia umierajú najdivokejšími spôsobmi, aké si len viete predstaviť, a vy sa pri tom usmievate a čakáte na ďalšiu lahodnú scénu - tomu sa hovorí úprimná radosť z hororu.

Lukáš Polák po svojom debute vykročil krok vpred, svoj autorský štýl a prístup k príbehu posunul na novú úroveň a naservíroval ďalší výnimočný horor.
Pahltné síce ovládla hrôza, no každá jedna scéna má svoje čaro a jedinečnú krásu. Aj keď je kompozícia príbehu miestami pritiahnutá za vlasy, tak autentický a originálny horor na slovenskom trhu len tak ľahko nenájdete.

Už len spomeniem, že tak ako som si kedysi dávno škodoradostne užíval filmový a seriálový Evil Dead, tak rád retrospektívne spomínam na šialené scénky metamorfóz a temnoty v dedinke Pahltné.

10.04.2024 4 z 5