jardaplech jardaplech komentáře u knih

Prostituce v nacistických táborech Prostituce v nacistických táborech Václav Miko

Naprosto dokonalá věc. Mnoho příkladů, dočetl jsem se mnoho nového a to se počítá.

07.04.2021 5 z 5

Vatikán: Odhalené hříchy Svatého města Vatikán: Odhalené hříchy Svatého města Václav Miko

U téhle knihy jsem se nenudil a v některých částí jsem se nechal strhnout, bylo to v kapitole v supermarketu ve Vatikánu, žádný daně a jeptišky s mnichy plné koše vín a cigaret, něco na tom bude, když to psal další spisovatel z Itálie. Tušil jsem že ve Vatikánu nebude všechno jak má, ale že to bude až tak špatný jsem nepředpokládal. Miko také v knize popisuje jak Vatikán umí maskovat svoje průsery a v tom jsou fakt asi mistři. Kniha se mi líbila a koupím si jeho další.

27.02.2021 5 z 5

Paměti dr. Aloise Rašína Paměti dr. Aloise Rašína Alois Rašín

Nevím co učí děti ve školách, ale tohle nás neučili a přitom je tam tolik zajímavých informací o naší historii. Kniha k pochvale.

19.10.2020 5 z 5

Fakta a mýty o rasovém šílenci Fakta a mýty o rasovém šílenci Václav Miko

Pěkně čtivá knížka. Četl jsem od pana Mika třetí knihu a tahle je zatím nejlepší.

19.10.2020 5 z 5

Plemena psů A–Z Plemena psů A–Z Michal Císařovský

Radost pomyslet na tuhle knihu. Byla klíčovým materiálem při výběru našeho Maxe.

26.09.2020 5 z 5

115 otázek a odpovědí k výchově a péči o psa 115 otázek a odpovědí k výchově a péči o psa John Malone

O jednu hvězdičku méně za vynechání faktu, že každý pes není stejný.

26.09.2020 4 z 5

Člověk a pes Člověk a pes Karel Hartl

Kniha mi hodně pomohla.

Československý vlčák Československý vlčák Karel Hartl

Pěkná kniha o nejlepší rase.

Zlaté hovno Zlaté hovno Jan Drnek

Velké zklamání.

26.09.2020 1 z 5

Po stopách polárních pokladů Po stopách polárních pokladů Edvard Valenta

Na začátku knihy jsem byl tak trošku nesvůj ze stylizace, pak už to bylo lepší. Jinak pěkný příběh.

26.09.2020

Osudové bitvy Osudové bitvy Ivan Stěpanovič Koněv

Zajímavý úhel pohledu.

26.09.2020 5 z 5

Vlk a beránek: Rozdílné životy bratrů Göringových za nacistického režimu Vlk a beránek: Rozdílné životy bratrů Göringových za nacistického režimu James Wyllie

Neuvěřitelný omyl biologie. Pěkná kniha, čtivá. Abel a Kain.

Temná historie papežů Temná historie papežů Brenda Ralph-Lewis

Autora chválí, ale papeže nesnáším.

26.09.2020 4 z 5

Pod křídly Pod křídly Marie Pujmanová

Příjemné čtení a odreagování.

26.09.2020

Hluk Hluk Petr Halmay

Už si moc napamatuji detaily, četl jsem knihu už dávno, ale pamatuju si hrdinu dodnes.

3x inspektor Klubíčko 3x inspektor Klubíčko Emil Vachek

Doporučuju většinu jeho knih, tahle je ta lepší varianta.

Zuckerman zbavený pout Zuckerman zbavený pout Philip Roth

Jeho knihy jsou nej nej knihy.

Operativní technika v rukou StB Operativní technika v rukou StB Daniel Povolný

Ano náhodou bych neřekl, že komouši měli tak rozpracovaný systém.

Elektrárna v Gíze Elektrárna v Gíze Christopher Dunn

Nějak už nemusím konspirativní nejistoty. Chybí mi v knize vědecké dedukce.

26.09.2020 3 z 5