jara_studnicka jara_studnicka komentáře u knih

Leden Leden Gabrielle Lord

První knihu této série jsem si vybral v knihovně čistou náhodou. Hned po přečtení úvodních stránek prvního dílu mě kniha pohltila a já se nemohl dočkat dalších řádek, stran i dalších knih této série. Kniha pojednává o chlapci, který utíká před zákonem. Při tom se dostává do různých nebezpečných situací, jako například do zajetí zločineckou bandou, unesení do pusté pouště či jinými strastiplnými situacemi. Každá kniha je zakončena neukončeným dějem, takže chcete-li vědět, jak napínavá situace na konci každé knihy skončí, musíte sáhnout po dalším díle. Rozhodně mohu tuto knihu doporučit, obzvláště těm, kteří mají rádi napínavý děj od začátku, do konce.

11.06.2015 5 z 5

Alanova válka I. Alanova válka I. Emmanuel Guibert

Knihu jsem osobně nečetl, jen nám náš učitel českého jazyka četl několik vybraných stránek, ale i z těch jsem poznal, že se jedná o velice zajímavou, krásně napsanou komiksovou knihu. Měl jsem možnost se osobně vidět s autorem (na autorském čtení právě této knihy), který nám odpovídal na otázky. Z jeho odpovědí, které nebyly mimochodem formou "ano" nebo "ne" jsem pochopil některé jeho myšlenky, způsoby a také techniku malování jeho komiksů. Sám autor byl vstřícný, bylo vidět, že ho těší, že na jeho knihu je tolik otázek a on že na ně může odpovídat. Můj celkový názor na knihu je tedy více než pozitivní, doufám, že si Alanovu válku budu moci někdy osobně přečíst, a to nejen první díl, ale i díly další :)
J. S.

17.05.2015