JanaA. JanaA. komentáře u knih

Ženy s korunou Ženy s korunou Kamil Rodan

Knihu dr. Rodana jsem přečetla a znovu jsem si uvědomila(stejně jako na jeho přednáškách) nejen hlubokou znalost zpracovaného tématu, ale jeho zainteresování daným obsahem, t.j. perfektní znalostí dějin evropských monarchií v uplynulých dvou stoletích. Je nesmírně poutavé sledovat nejen osobní život těchto žen, ale v některých případech I jejich vliv na politické dění ve své době. Autor nám je tedy představuje nejen v osobním životě, ale mnohdy I jako silné osobnosti veřejného či politického života. Pevně věřím, že další díl bude stejně tak fascinující jako předešlý! Perfekcionismus je vždy skvělý a z celé knihy vyzařuje autorovo hluboké zaujetí danou tématikou a encyklopedické znalosti v tomto oboru!
JanaA.

05.03.2017

Ženy s korunou Ženy s korunou Kamil Rodan

Příjemným překvapením byla pro mne kniha o osudech několika žen z evropských královských dynastií. Kdo by očekával suchou biografii s mnoha letopočty bude velmi překvapen. Autor s obrovskou invencí, která prozrazuje hluboké znalosti daného tématu a spletitých příbuzenských vztahů evropských královských rodů posledních dvou století, píše o osobních, někdy i tragických osudech těchto žen, mnohdy závislých na politickém spektru doby nebo určité země. Moderním jazykem nás seznamuje s některými zvyky i tradicemi evropských dynastií, nechybí jemný vtip a zábavné historky, takže máte občas pocit ztotožnění se s některou hrdinkou. Kniha se čte doslova jedním dechem a je doplněna o soubor dobových fotografií, takže je zábavné hledat určité příbuzenské podoby. Doufám, že autor napíše ještě pokračování. Doporučuji jako vkusný a hodnotný vánoční dárek i z důvodu příznivé ceny.

22.12.2016