jan06 jan06 komentáře u knih

Hardware Hardware Walter Jon Williams

Lepší, než opěvovaný Sníh, alespoň pro mne :-)

03.10.2023

Lesbičník Lesbičník Radek Coufal

Pokud chcete vidět, co se skrývá ve voynichově rukopisu, neváhejte si přečíst tuto knihu.

01.05.2023 5 z 5

Kukaččí vejce Kukaččí vejce Cliff Stoll

Dobře čtivá kniha vysvětlující principy nabourávání a i prevence ochrany počítačových systémů.

24.12.2022 5 z 5

Učebnice jazyka C Učebnice jazyka C Pavel Herout

Pro naučení základů jazyka C skvělá kniha.

17.11.2021 5 z 5

Hacker: podivný život a zločiny počítačového génia Kevina Poulsena Hacker: podivný život a zločiny počítačového génia Kevina Poulsena Jonathan Littman

V ději jsem se občas ztrácel.Četla se mi hůře než podobná kniha, Kyberzloděj a samuraj.Ale jinak jsem se zase neco dozvěděl o hackingu :-)Mám rád knihy tohoto typu,moc jich není napsáno.

23.05.2020 4 z 5

Bity do bytu Bity do bytu Ladislav Zajíček

Jsem moc rád, že se mi tuto knihu podařilo získat. Docela těžko se shání. V dnešní době se v assembleru pro procesor Z80 už asi moc neprogramuje. Je to hodně retro, ale i tak se toho dá spoustu naučit a pochopit, jak procesor pracuje.

27.04.2020 5 z 5

Darwinský výtah Darwinský výtah Jason Hough

Začetl jsem se až tak od půlky knihy a nebylo to vůbec špatné,škoda otevřeného konce.Rád bych si přečetl pokračování.

01.03.2020 4 z 5

Kyberzloděj a samuraj Kyberzloděj a samuraj Jeff Godell

V knize je trochu nastíněna historie hackingu a motivace hackerů k nabourávání počítačových systémů. Jinak je to hlavně (v té době) o nejhledanějším hackerovi v americe Kevinovi Mitnickovi, který byl "hrozbou" pro společnost. Hnala ho především zvědavost. V knize je popsán hon na Kevina a taky něco z jeho života, jak vyrůstal a jak se dostal k "hraní si s počítači". Knížku čtu podruhé a docela rychle se čte, protože mě tyto věci zajímají. Nevím, jestli je pro každého, ale počítačový nadšenci, by to mohli ocenit.

16.01.2020 5 z 5

Auťák Auťák Harry Crews

Kniha dobře odsýpala a dobře se četla, ale skončilo to jaksi brzo. Část s hromadnou havárií, mrtvá těla, vyvržené střeva, holčička bez ruky, to byl mazec. Příběh je opravdu ujetej, ale jinak docela dobrý.

13.09.2016 4 z 5

Hrbáč Hrbáč Paul Féval

Krásně se četla a byla mi výborným společníkem, hezký příběh. Ať mě spere ďas.

20.03.2016 5 z 5

Matky Matky Teodora Dimova

Opravdu velmi silná kniha, krásně napsaná a hodně ponurá. Moc se mi líbila, určitě jsem ji nečetl naposledy. Je taky krásně zpracovaná, určitě si od této spisovatelky pořídím další knihu.

20.03.2016 5 z 5