jalious jalious komentáře u knih

(Re)design rodiny pro 21. století (Re)design rodiny pro 21. století Vratislav Hlásek

Stručné shrnutí moderního přístupu k výchově. Stručnost ocenil zvlášť můj muž, který jinak na vychovny knizky moc neni. A jednotlive kapitoly / témata nám dobře posloužily jako podněty pro společnou diskuzi nad výchovou, jak jsme to měli my sami, jestli ne/souhlasíme, proč a jak to chceme dělat my
Také jsem ocenila přiklady vět a konverzací. To byla asi vždy ta nejnázornější část. Jinak spoustu rad bylo obecných, nerozvedených do většiho detailu. Pokud by to byla má první kniha o výchově, byla bych spíš zklamaná nebo naštvaná. Ale já ji četla jako již nekolikátý zdroj a v tomto ohledu (shrnutí nejen za konkrétní věk, ale celkově; přistup, podněty k diskuzi..) mi posloužila skvěle.

17.03.2024 5 z 5

Co je odtud vidět Co je odtud vidět Mariana Leky

Trvalo mi tak tretinu knihy, nez jsem si na ni zvykla. Na zvlastni styl, jakym je psana, na zvlastni postavy, na zvlastni pribeh Kdybych ji mela charakterizovat jednim slovem, rekla bych, ze je zvlastni. Nejdriv divne a nakonec, po docteni, hezky. Zaroven mam dojem, ze je mozna prilis prechvalovana.

03.01.2024 4 z 5

Všichni mají pravdu Všichni mají pravdu Paolo Sorrentino

Poslechnuto jako audiokniha na CRo. Skvele nacteni pridalo knize na zabavnosti, intenzite a hutnosti. Moc me to bavilo, i kdyz to byla misty velka smrst a nekorektnost.

01.08.2023 5 z 5

Stoner Stoner John Williams

Vlastne to nebylo vubec tak spatne, jak se mi jevilo na zacatku. Vypraveni je strohe, popisne, ale trefne popisuje jen to dulezite pro atmosferu, jednotlive stripky postav a prostredi pak postupne do sebe zapadaji.
Knihu jsem poprve nedocetla nebavila me. Postava Stonera me vylozene stvala. Na druhy pokus jsem to zvladla, nicmene i tak mi dalo chvili premlouvani s tim na prvnich cca padesati strankach neseknout.
Pak jako bych se chytla tempa, ktere autor svemu pribehu dava. Jednotlive postavy me stvaly i tak (svou povahou, postoji, ale tak to byva..). Jsem ale rada, ze jsem si uceleny zivot jednoho muze precetla.

22.06.2023 4 z 5