jakub87 jakub87 komentáře u knih

Četnické trampoty Četnické trampoty Michal Dlouhý

Další výborná kniha Michala Dlouhého. Supr čtení.

Četnické čtyřlístky Četnické čtyřlístky Michal Dlouhý

Jednoduše poutavé čtivo. Co víc dodat...

Případy z pátrací služby Případy z pátrací služby Michal Dlouhý

Jedna z trilogie ...z pátrací služby. Krásně se to čte.

Humoresky vážně Humoresky vážně Michal Dlouhý

Skutečné případy jimiž byly inspirovány Četnické humoresky. Velice zajímavé čtivo. Shltnul jsem to během 3 dnů.

Kutnohorská pátračka na stopě Kutnohorská pátračka na stopě Michal Dlouhý

Tak tahleta pátračka byla předlohou Četnických humoresek. Poutavé případy, které vyšetřují četníci z kutnohorské pátračky. Opět výborné!

Za císaře pána Za císaře pána Michal Dlouhý

Poutavé případy z dob Rakousko-Uherského četnictva na našem území. Další pěkná knížka do knihovničky.

24.02.2013 5 z 5

Mobilizovaná československá armáda 1938 Mobilizovaná československá armáda 1938 Bedřich Hamák

Kdo se zajímá o československou armádu před Mnichovem, doporučuju. Hodně podrobná kniha o organizaci a dislokaci, ale něco přece jen této knize chybí.

24.02.2013 4 z 5

Val na obranu republiky. Československé opevnění z let 1935 - 1938 na Králicku Val na obranu republiky. Československé opevnění z let 1935 - 1938 na Králicku Martin Ráboň

Hodně podrobná kniha o králické pevnostní oblasti. Spoustu pěkných ilustrací a dobových fotografií. Jedna z nejlepších knih o československých pevnostech.

Slavkov: Bitva tří císařů Slavkov: Bitva tří císařů Pierre Miquel

Nebyla to špatná kniha, ale řekl bych že Slunce nad Slavkovem byla lepší. Ale to bude vzhledem k českému obrázku doby.

Napoleonské války a české země Napoleonské války a české země Pavel Bělina

Hodně rozsáhlá kniha, týkající se především a hlavně českých zemí v době napoleonských válek. Hodně užitečných informací. Barevné přílohy.

Paříž – Dakar Paříž – Dakar Radek Fencl

Velmi pěkně čtivá kniha. Moje první z Dakaru. Rychle se čte.

24.02.2013 5 z 5

Husité - Vrchol válečného umění v Čechách Husité - Vrchol válečného umění v Čechách Leonid Křížek

Od této knihy jsem čekal více. Zasloužila by si větší propracovanost.

24.02.2013 2 z 5

Velitel šalupy Velitel šalupy Patrick O'Brian

Poutavý příběh. Pěkně se čte. Film Master & Commander byl taky vynikající, ale na knihy od Patricka O'Briana nemá. Řekl bych i, kam se hrabe Hornblower.

Češi u Tobruku Češi u Tobruku František Emmert

Moc pěkná kniha a rychle se čte. Pro náročné čtenáře však nedostačující.

24.02.2013 3 z 5

Stíhači nad Kanálem Stíhači nad Kanálem Jiří Rajlich

Pokud se chcete dozvědět více o československém wingu v RAF, tak jednoznačně jedna z nejlépe napsaných knih. Předčí snad již jen Na nebi hrdého Albionu.

Můj přítel Švejk Můj přítel Švejk Josef Lada

Ladovy pěkné ilustrace, avšak lepší jsou Osudy...

24.02.2013 3 z 5

Křižáci Křižáci Henryk Sienkiewicz

Četl jsem dvakrát. Naprostá klasika a skvělé odreagování. Kniha mého dětství.

Vzdušní donkichoti Vzdušní donkichoti Jindřich Marek

Kdo se zajímá o četnický sbor a četnictvo, určitě by neměla chybět tato kniha, jejíž přibližně polovina podrobně popisuje vznik, organizaci a fungování četnických leteckých hlídek.

Žraloci císaře pána Žraloci císaře pána Jindřich Marek

Výborná kniha o českých námořnících, sloužících na rakousko-uherských ponorkách.

Pod rakouskou vlajkou Pod rakouskou vlajkou Jindřich Marek

Kdo se zajímá o české námořníky, určitě by mu tato kniha neměla chybět v knihovně.