Jablunka23 Jablunka23 komentáře u knih

Verše 1933–1953 Verše 1933–1953 Ivan Blatný

Verše žel dnes působící už spíše naivně.

27.03.2024 1 z 5

Traumonium Traumonium Ewald Murrer (p)

Neskrývaný epigon Vaska Popy.

29.02.2024 2 z 5

HappyEND HappyEND Aleš Kauer

Vybroušené k dokonalosti, pěkně bez skrupulí, na rovinu, ať se vám to líbí nebo ne.

Básně na děrné štítky Básně na děrné štítky Radek Malý

Téměř každá báseň je perla, přitom působí dojmem jakési nahodilosti, minimalistické spontánnosti, jako náčrty, přesto přesné, významově plné.

Sádrová hlava jiné Marie Sádrová hlava jiné Marie Kateřina Bolechová

Síla. Jednoduché básně ze kterých cítím, že jsou prožité na dřeň.

Přibližování dřeva Přibližování dřeva Daniel Hradecký

Pro mne Hradeckého vrchol, ostré, propracované, vršení jednoho přes druhé, jako letokruhů dřeva, neúprosné v soudech, brilantní. Jediný slabší až zbytečný mi přišel úvod, ale nevadí. Jinak to bylo vlastně moc krátké na to, jak to bylo dobré.

22.02.2024 4 z 5

Hlavně zachraň sebe Hlavně zachraň sebe Jan Těsnohlídek ml.

Tohle je tak špatné, jak jen může být, deklamace odražených slov, primitivní slogany.

22.02.2024 odpad!

Písně dne a noci / Písně noci a dne Písně dne a noci / Písně noci a dne Tomáš Král

Vztah dvou lidí líčený se zvláštní odtažitostí, kterou já osobně považuji za přednost. Není to další sbírka, kde někdo obnažuje svoje bolístky, naopak velkou roli hraje sebeironie. Je to jako neúplná zpráva, výsledek pozorování, tu z hlediska objektu, jindy subjektu, s notnou dávkou neprozrazeného. K tomu úvahy o umění, literatuře, existenci někde mezi tím - těžko říci, co je hlavní, zda osobní nebo rovina "nadhledu". Jako celek odvážná, neobvyklá věc.