ivo9215 ivo9215 komentáře u knih

V nitru Kamerunu V nitru Kamerunu Ivo Fencl

Kniha se skládá z tří částí: Tichá smrt pralesa, Šedý démon, Netvoři džungle. Pouze na některých místech děj hraničí s parodií - na staré dobrodružné romány blízké stylu H. R. Haggarda, Emilia Salgariho a snad nejvíc E. R. Burroughse a některých dalších částí Tarzana. Autor knihy V nitru Kamerunu Ivo Fencl se postavil jen do role zprostředkovatele příběhů, které mu vyprávěli Jakub Pašek a Jorika na koupališti ve Starém Plzenci. Naznačeno je, že mohli přehánět, nadsazovat. Ač ve třetí části padá do stepi celkem moderní letadlo, zbytek románu má charakter asi takový, jako by se odehrával již koncem 19. století. Ačkoli příběh obsahuje hodně smrtí, vražd, ataků kočkovitě mgvy, masakrů, je vše podáno takovým způsobem, že kniha stěží vyděsí, poškodí malé dítě.

15.05.2022

Dekameron 2020 Dekameron 2020 Lydie Romanská

(SPOILER) Přispěl jsem povídkou Předčitatel, která vychází ze stripové ilustrace Jaroslava Maláka k povídce Richmal Cromptonové. Jde o povídku, ve které "Jirka, postrach rodiny" vyděsí dámu, která si při každém dalším vyprávění příhody přidává další ji napadnuvší zločince. Šok, který zažila, je tedy zachycen v povídce a můj hrdina bezděky léčí svou posluchačku odvozeným šokem - při předčítání příběhu

24.09.2021

Fenomén italský western: Sociokulturní charakteristiky jednoho žánru Fenomén italský western: Sociokulturní charakteristiky jednoho žánru Jan Švábenický

Kniha nic nevynechává, nepohrdá filmem ze žádných subjektivních důvodů, a to žádným. Autor ví, že některé nejsou velikány, ale proč by neanalyzoval i takové výtvory. Tomu se neříká socialismus, ale jde o přístup, který se vyučuje na univerzitě a podle všeho jediný je správný, nechceme-li dělat dojmologii

26.10.2022 5 z 5

Američan zemře v Brdech Američan zemře v Brdech Ivo Fencl

Povídky, ať si již o nich myslíme cokoli, jsou "omotány" kol delší hororové novely Hvízdající chatrč.

24.09.2021 5 z 5