Imfernus Imfernus komentáře u knih

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Svět Aldolonu si mě okamžitě získal. Je propracovaný, zajímavý, okouzlující i temný, ale není nijak zvlášť přeplácaný a i okrajový fanda fantasy se v něm dobře zorientuje. Celý příběh Arili na mě působí velmi pozitivně a příjemně. Děj svižně odsýpá a ani na chvilku mi nedovolil se nudit. Celou knihu jsem přečet jedním dechem, jen s přestávkami na jídlo. Velmi oceňuji že Arila není TA jediná vyvolená, která může spasit svět, ale spíše obyčejná holka, která se snaží přijít na to kým je. A ani tam není jeden hlavní mentor, který by jí utvářel a vším provázel, to obstarávají přátelé i nepřátelé. A to mě na příběhu chytlo nejvíce. Arila a její snahy porozumět sama sobě a své touze být něčím, čím být vlastně nechce, když zjistí, že to viděla ve špatném světle. Ta její nerozhodnost a snaha najít pravdu ve světě lidí kterému nerozumí, na což přijde vždy vzápětí, když si myslí že konečně našla správnou cestu. Je to jako psychologický rozbor člověka z kterého vyplývá, jak důležitá muže být cesta k pomíjivému cíli, aby mu pomohla utvořit a poznat sebe sama. Takovou hloubku jsem nečekal a moc se mi líbilo, jak se Arila postupně utváří. V příběhu je krásně vidět, že cesta k našim cílům nás utváří mnohem lépe, než samotný cíl. NOFRANA HUR. Imf.

30.05.2021 5 z 5