homemaker homemaker komentáře u knih

Je to jiná kniha než ty ostatní, ovšem já už četla 3 krát. Mě vždycky pohladí, protože "rozšiřuje obzory". Přestože je to z jiného soudku, nepatetického životního moudra k zamyšlení v útlé knížečce opravdu hodně. Je to také velice příjemné, když pak čtete jeho další knižní příběhy a za těmi vidíte toho autora, který není žádná abstraktní japonská bytost, ale ten známý pán, který Vám v jiné knize sobě prozradil tolik konkrétních užitečných informací nejen o sobě.

22.09.2013 5 z 5

Slepá skvrna Slepá skvrna Torkil Damhaug

Je to vynikající sice zase severská knížka, čte se jedním dechem, našla jsem si ji sama čistě náhodou bez reklamního typování na bestseller. Ale tento autor se mi mimořádně líbí a byla jsem po dočtení vcelku smutná, že tady nic jiného od Torkila Dauhauga nevyšlo. Ale teď se těším na další kus, který se objevil......a taky doufám, že překlad a korektura bude trošku vydařenější protože u Slepé skvrny čtenář místy nechápal, co projde korekturami. Naštěstí to bylo tak napínavé a strhující, že ty chyby se daly přeletět.

22.09.2013