HollowFenrir HollowFenrir komentáře u knih

Les Les Jan Hlubek

Kniha se četla velice dobře a zvládla jsem ji jedním dechem. Já osobně se tomuto tématu vyhýbám. Jsem spíše na duchařské horory, ale po knize Rosie, která je výborné čtení jak pro dospělé, tak pro mládež, což je její cílovka, jsem dala šanci i Lesu. A určitě toho nelituju.

06.06.2022 5 z 5

Les Les Jan Hlubek

(SPOILER) Musím uznat, že tento druh hororu moc nemusím... vlastně mě spíš nebaví. Ale když ke krváku přidáte nadpřirozeno a temné síly, tak to je přesně něco pro mě! Děj se odehrává jen v několika málo dnech a z pohledů různých osob. Dohromady to dává obsáhlý děj plný brutality, které se samotný autor očividně vůbec nebojí a nemá ohledně těchto zrůdností žádné zábrany. Takže pokud máte strach u knih Darcy Coates, tak se na tuhle knihu nekoukejte ani z dálky!

Jediné co mě tedy trochu mrzelo, ale zároveň se mi líbilo, bylo neobjasnění temných sil. Jestli tam bylo, tak mi úspěšně uniklo, ale pokud ne, tak jsem zcela spokojená. Proč by mělo být veškeré nadpřirozené zlo na světě objasněno? Ve většině knih to tak sice je a je to takové rozuzlení, ale nejedná se o podmínku. Musíte zde prostě použít fantazii! A proto tento konec může být unikátní. Každý si ho totiž přebere po svém, namísto toho, aby mu ho autor naservíroval až pod nos.

07.03.2022 5 z 5

Hra na boha Hra na boha Josef Gust

Tahle kniha byla horor. A to doslova. Ještě u žádné knihy jsem se tak nemusela do čtení nutit. Text mi přišel strašně jednoduchý a občas velmi zmatený. V jednom odstavci se děje něco a v druhém zase něco úplně jiného. Občas je třeba si větu přečíst znovu, abyste zjistili, jestli vám něco neuniklo a zjistíte, že ne. Prostě zmatek a nahodilé vlákno myšlenek. Hlavní postava Kája není ani nijak popsaný. Je to prostě loutka, která koná to, co jí autor přikáže. Nečekejte žádný projev emocí nebo nějakou osobnost. V příběhu se děj odehrává kolem velikého tajemství, které skrývá Kájův dědeček. To velké tajemství se ovšem dozvíte hned na začátku z pohledu Pinkyho a tím pádem se po zbytek knihy nudíte tím, jak se na něj snaží přijít samotný Kája. Když si Kája vymyslí svou vlastní hru, tak to vypadá na oživení děje. Ale to je jen prvotní myšlenka.
Na druhou stranu byla myšlenka příběhu podle mě geniální. Bohužel to všechno pohřbilo zpracování. Chtěla bych na knize vidět i další pozitivní věci, ale bohužel jsem na žádné další nenarazila. Dávám 1⭐ a to jen kvůli myšlence příběhu. Jinak velké zklamání.

31.01.2021 1 z 5