Helka97 Helka97 komentáře u knih

Odvaha nebýt oblíbený Odvaha nebýt oblíbený Koga Fumitake

Odvaha nebýt oblíbený
Spočiatku som knihu pre jej názov hneď "na prvú" prvoplánovo negatívne posúdila, čo ma vlastne viedlo k jej kúpe, nerada sa riadim prvým dojmom a tak ako knihu, tak aj ľudí radšej čítam a sledujem dlhodobo, nechávam si priestor.
A pri tejto knihe to bolo veľmi dobré rozhodnutie- nedať na prvý, nevedno prečo zlý dojem.
Názov je teda za mňa mätúci, pretože kniha ponúka pútavý dialóg medzi mladíkom a filozofom, kde sa oblíbenosti nevenuje prioritne tak veľa pozornosti ako celkovo veľmi pútavej Adlerovskej psychológii. A čo sa mi veľmi páčilo, že psychológii tak extrémne ľudskej, nie brutálne vedeckej, ale takej hm, nemám správne slovo- prirodzenej, ľudskosť túto psychológiu-paradoxne- posúva o priečku vyššie. Rozhovor prechádza toľkými hodnotami,tak plynule medzi nimi prelína, že som si niektoré časti čítala opakovane,nahlas. A veru, aj som sa zasmiala! Len sa neviem rozhodnúť,čo bolo lepšie: otázky mladíka, či odpovede filozofa, moja skromná psychologická skúsenosť hovorí, že v psychológii je otázka často odpoveďou. Srdcu blízkou otázkou z knihy mi ostane tá o viere: veriť či dôverovať druhým? A aký je v tom rozdiel?
Odporúčam.

30.03.2024 5 z 5