Haanja Haanja komentáře u knih

O minutu později O minutu později Susan Lewis

Náročné téma. Je znát, že o něm toho autorka mnoho nastudovala, ale často je to v knize spíše na škodu. Netuším, zda je na vině původní předloha, či až překlad, ale mnoho pasáží působí kostrbatě, nedobře se čte. Ze začátku jsem se také vůbec nemohla začíst do druhé dějové linky, dlouho mi nebylo jasné, proč v knize vůbec je. Přestože konec byl velmi emotivní, dostat se až k němu mi dalo opravdu hodně práce.

15.12.2021 3 z 5

Kindervejce aneb Jak jsem se rozdvojila Kindervejce aneb Jak jsem se rozdvojila Petra Poncarová

(SPOILER) Knihu rozhodně nedoporučuji těhotným a snad ani těm, které se na těhotenství chystají. Kniha na mne působí dojmem, že autorka pročetla spoustu internetových diskuzí, z těch vybrala to nejděsivější a sepsala to do podivné slátaniny. Navíc ty diskuze musela číst před více než 7 lety, jinak si to neumím vysvětlit.
- SPOILER -
Tripple test? Zfušovaný zátěžový test na těh.cukrovku, během kterého se těhule 2 hodiny plouží venku po ulicích? Čekání na porod na pokoji spolu se šestinedělkami a jejich novorozeňaty? Rodička po sekci zůstane ležet bez dozoru 2 hodiny na chodbě před operačním sálem? Nohy jí zabandážují proti trombóze až 4 nebo 6 hodin po sekci? To jako vážně??? A další a další neuvěřitelnosti nebo nesmysly, které už hraničí se žalobou na porodnici pro zanedbání péče....
- KONEC SPOILERU -
Dočetla jsem do konce jen pro to, abych zjistila, kolik nesmyslů tam ještě bude.

05.06.2021 odpad!

Sbohem, věci. Nový japonský minimalismus Sbohem, věci. Nový japonský minimalismus Fumio Sasaki

Skvělá kniha! Není moje první (a asi ani poslední ;) o minimalismu, ale rozhodně bezvadně zapadá do mozaiky. A je v ní (oproti jiným) bezkonkurenčně největší počet otázek/zdůvodnění/návodů, proč se věcí zbavit, pokud vám to opravdu nejde, máte výmluvy nebo pochybnosti. Konkrétně 55 tipů, které vám pomůžou dát věcem Sbohem a pak ještě 15 dalších tipů. Tak komplexní seznam jsem v jiné knize nenašla. Vřele doporučuji :)

08.08.2022 5 z 5