Georgie1 Georgie1 komentáře u knih

Stará láska Stará láska Elke Heidenreich

Harry a Lore klidně mohou nést i jiná jména. Mně velmi blízká. Je zde realisticky popsán nedlouhý úsek dlouholetého soužití, bez velkých turbulencí, někdy zvesela, někdy vážně, tak, jak to (snad) ve skutečném životě chodí. To "snad" je známkou toho, že nevím jestli to někde jinde je významně jiné. Mám jen vlastní více než čtyřicetiletou zkušenost. Příjemné lehké odpolední počtení.

22.04.2023 4 z 5

Povím vám o ADHD Povím vám o ADHD Susan Yarney

Jednoduchý a rychlý, první nástřel a náhled, do problematiky dítěte s ADHD. Problematika chce určitě hlubší seznámení s tématem, ale pro člověka, který tápe a netuší, jsou informace dostatečné.

04.03.2023 5 z 5

Chvalozpěvy Chvalozpěvy Miroslav Horníček

V dávných dobách jsem si knihu koupila a po více než dvaceti letech na ni došlo. K panu Horníčkovi chovám úctu a ráda jsem se podívala do jeho duchovních a literárních zákrut. Provedl mne díly, která jsem (snad ke své ostudě) nečetla. Zejména ruští spisovatelé mne nejspíš už i minou, avšak jsou tu popsána i díla, která vzbudila mou zvědavost po bližším poznání. Nebylo to lehké oddechové čtení, ale jsem ráda, že jsem knihu neodložila předčasně, neboť bych přišla o spoustu inspirace. Stojí za to podívat se na známá díla jinýma očima.

04.09.2022 3 z 5

Pozvaná Pozvaná Simone de Beauvoir

Snad pro někoho ta kniha má své místo na slunci, ale já to nejsem. Snažila jsem se jí prokousat, znovu a znovu jsem ji brala do rukou, abych jí i sobě dala šanci. Nepovedlo se. Nemám pro ni kladné hodnocení. Byla mi nepříjemná vším. Jazykem i obsahem. Postavy zlé, negativní, .... ne není to kniha pro mne.

19.08.2022 odpad!

Dědictví Dědictví Tilly Bagshawe

Kniha se četla dobře, ale.... jsem rozpačitá. Byla to červená knihovna? Nebo to byl docela reálný obraz bezskrupulozních úspěšných podnikatelů a docela nereálně šťastných konců prakticky všech postav. Ale .... četlo se to dobře, byla to oddechovka a i slza ukápla.

15.06.2022 3 z 5

Únik Únik Daphne du Maurier

Ano, červená knihovna jako vyšitá. Někdy a někomu může přijít vhod. Pro mne přišla ve chvíli, kdy se mi hodilo sladké sousto. Přečetla jsem si jí s chutí, přikusovala kyselou okurku, abych nedostala cukrovku, ale rozhodně mne potěšila. Láska je tak mnohotvárná. Láska k dětem (jak vědí ti, kteří je už mají) je ze všech nejsilnější a trvalá. Láska k muži je silná ..... ale dočasná. Byla to milá kniha, ale podruhé bych jí nečetla a dala mi milo, ale jen pro tu chvíli.

17.05.2022 2 z 5

Tak pravil hlemýžď Tak pravil hlemýžď Stephen Clarke

Miluji Francii, mám ráda francouzštinu v písních i mimo ně, líbí se mi francouzská móda v ulicích, ale....... po přečtení knihy se bojím, že jsem naivně ovlivněna šansony, Zrzavým, Gilbertem Bécaudem a ..... že vlastně Francie je úplně jiná. Až se znovu narodím (v tomto životě už to nejspíš nestihnu) chci si vše ověřit na vlastní kůži. Nebo raději ne? Uvidím.

17.05.2022 2 z 5

Temné matky a jejich dcery Temné matky a jejich dcery Lucie Jandová

Doklopýtala jsem na konec Temných matek. Bylo to neveselé čtení avšak pravdou je, že jsem byla přesvědčena o ojedinělosti hlubokých neshod, nepochopení či nelásky od matek. Už nejsem. Nevím jak jsem na tuto knihu přišla a proč jsem na ni půl roku čekala v knihovně. Je to spíš studijní materiál pro psychology, sociology, psychiatry... Snad může být berličkou pro neláskou postižené dcery. Překvapena jsem byla odhalením totožnosti u některých příběhů. To považuji za nepatřičné a neuctivé. Ale je to můj názor. Kapitoly "odborníků" také nejsou knize přínosem. Vztahy v běhu historie, lokality a konstelace rovněž berličku ořízly.

23.11.2019 1 z 5