gedrex0707 gedrex0707 komentáře u knih

Žoldačka Darja Žoldačka Darja Vladimír Němec

Už to jsou asi 2 roky, co jsem to četla, ale i s odstupem času musím říct, že si knížku i děj pamatuju dodnes, což je za mě velký bonus. I když nejsem nějak třeskutým stoupencem fantasy, tohle se mi líbilo moc. Líbila se mi asi nejvíc titulní hrdinka a její ... nedokonalost - žádná namachrovaná superhrdinka, nýbrž inteligentní zbraň k pronájmu, v boji chytře využívající svého ženství - "dyť je to holka, ta nás přece... au." ale občas dostane i pěkně na frak. Akce je tam požehnaně, ne však příliš, aby to znemožnilo řádný popis světa nebo charakterů postav. Taktéž erotika nechybí, ba ani trocha té politiky a intrik nechybí(ale toho je tam na můj vkus málo :))) ) Prostě celkově plnohodnotná vysokokalorická krmě pro duši, která mě nutila ukusovat očima stránku za stránkou, dokud nebylo dočteno. (Pak jsem knížku půjčila synovi a už jsem ji neviděla, ten ji schroustal už asi 3x a myslím, že se chystá na další repete.)

15.12.2016 4 z 5

...a člověk stvořil Boha ...a člověk stvořil Boha Vladimír Němec

Kdyby stále fungovala inkvizice, autor by už dávno poletoval ve vzduchu ve formě mastného dýmu. Velmi zajímavé povídky, většinou dost krátké, někdy z pohledu ryzího sci-fi, většinou ale se silným filosofickým podtextem. (Osobní typ: Rozsudek :o) ) Za mě jednoznačně super.

30.06.2015 5 z 5