Žoldačka Darja

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kdo je žoldačka Darja? Slušná šermířka a mizerná čarodějka. Protlouká se světem, jak to jen jde. A když to nejde, vypomůže si tou špetkou magie, co má. Díky ní trochu podvádí při šermu a hodně v kartách. Jenom kdyby po ní nešel čaroděj Rodik poté, co ho zesměšnila před královým bratrancem. Nevypadá to s ní zrovna moc růžově, ale naštěstí padne do oka čaroději Virianovi. A ke všemu se blíží válka mezi královstvími. Zbývá jen se pomodlit ke svaté Čtveřici. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208092/zoldacka-darja-208092.jpg 3.914
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Žoldačka Darja

gedrex0707
15.12.2016

Už to jsou asi 2 roky, co jsem to četla, ale i s odstupem času musím říct, že si knížku i děj pamatuju dodnes, což je za mě velký bonus. I když nejsem nějak třeskutým stoupencem fantasy, tohle se mi líbilo moc. Líbila se mi asi nejvíc titulní hrdinka a její ... nedokonalost - žádná namachrovaná superhrdinka, nýbrž inteligentní zbraň k pronájmu, v boji chytře využívající svého ženství - "dyť je to holka, ta nás přece... au." ale občas dostane i pěkně na frak. Akce je tam požehnaně, ne však příliš, aby to znemožnilo řádný popis světa nebo charakterů postav. Taktéž erotika nechybí, ba ani trocha té politiky a intrik nechybí(ale toho je tam na můj vkus málo :))) ) Prostě celkově plnohodnotná vysokokalorická krmě pro duši, která mě nutila ukusovat očima stránku za stránkou, dokud nebylo dočteno. (Pak jsem knížku půjčila synovi a už jsem ji neviděla, ten ji schroustal už asi 3x a myslím, že se chystá na další repete.)

moira2912
12.06.2015

Začalo to jednou malou holčičkou... A jak mají tyhle typy příběhů ve zvyku, končilo to málem ve sračkách epických rozměrů.
Knihu jsem si z knihovny půjčila hlavně proto, že mám tenhle typ psaní strašně ráda, žoldáci, magie atd. atp., to bylo vždy moje. Navíc nad těmito knihami nemusíte moc přemýšlet, ale většinou se bavíte parádě. :) Dostala jsem propracovanější svět, než jsem čekala, osobitější postavy, než v jaké jsem doufala, a děj byl zábavný, vtipný a poutavý, takže jsem se nenudila. Stále jsem měla pocit, že je něco na spadnutí, že se na další stránce stane něco, a to mě hnalo dál a to mě rozesmívalo.
A je vtipné číst o ženské z pohledu chlapa.
Nic světaborného, ale stará dobrá klasika, která potěší. Jen, kdyby možná kniha byla delší...