Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů * antologie

Pohodove a rychlé čtení.

04.11.2018 4 z 5

První parta / Život a dílo skladatele Foltýna První parta / Život a dílo skladatele Foltýna Karel Čapek

Četla jsem jen druhou půlku, tedy Život a dílo skladatele Foltyna, protože se mi to hodilo do Čtenářské výzvy.
Těšila jsem se na Čapka, protože kromě pohádek jsem jeho knihy nečetla. Nezklamalo me to. Je to krása Češtiny a moudrosti.

27.08.2018 4 z 5

Království květin Království květin Maurice Carême

Krásná, něžná knížka pro děti i dospělé.

21.08.2018 3 z 5

Láskožrout Láskožrout Hana Hažíková (p)

Velmi pěkná a čtivá knížka. Krásně popsané postavy a styl vyprávění. Nevím zda je to mojí letní dovolenou, ale moc se mi to líbilo. Nadchl mně příběh, který není úplně jednoduchý co se týká osudu postav, ale o to víc se mi líbilo vykreslení jednotlivých charakterů. Jak ne vždy vše je černé nebo bílé.

09.08.2018 5 z 5

Cesty a návraty Cesty a návraty Miroslav Šmíd

Obdivuji nespoutany život horolezců. Pocházím z horolezeckého kraje a vždy jsem tuhle particku lidí měla ráda.
Život Míry byl bohatý, ale krátký. Přemýšlím nad tím jak by si dneska žil...
Děkuji za milé zpracování jeho deníků, života a fotografií.

30.05.2018 5 z 5

Indiánský běh / Křepelice / Když milujete muže Indiánský běh / Křepelice / Když milujete muže Tereza Boučková

Moc zajímavě psanou formou příběhy. Pro mně odpočinkove, i když s tématy nelehkými.

05.04.2018 5 z 5

Ve tmě jako v ranci jdou tři počůránci Ve tmě jako v ranci jdou tři počůránci Lukáš Pavlásek

Vtipné, místy ale opakující se básničky.

17.10.2017 3 z 5

Cvičíme pro radost Cvičíme pro radost Eva Kulhánková

Inspirativní

21.08.2017 5 z 5

Jak být dobrým rodičem Jak být dobrým rodičem Jirina Prekop (p)

Skvělé osvěžení věcí výchovy, které člověk již zná, ale nikdy není na škodu si to opakovat. Především když je s dětmi stále. Nejen svymi, ale i v práci.

09.08.2017 4 z 5

Dívka s jahodami Dívka s jahodami Lisa Stromme

Těšila jsem se na odpočinkové čtení a knížka mě nakonec úplně pohltila a konečný doslov paní spisovatelky mě tedy dostal. Čtu příběh založený na skutečnosti.
Velmi se mi kniha líbila, krásně popsané Norsko a jeho život 19 stol. Doporučuji.

04.08.2017 5 z 5

Vaše morče Vaše morče Immanuel Birmelin

Pár věcí jsem se dozvěděla, ale myslím, že instinktem a přirozeností se dá péče o morčatko zvládnout.

16.07.2017 3 z 5

Starý dům a jiné pohádky Starý dům a jiné pohádky Hans Christian Andersen

Krásné pohádky, které mají v sobě hodně moudrého. Četla jsem je se staršími dětmi a některé na ně byly až moc složité.

12.07.2017 4 z 5

7x ve vedlejší úloze 7x ve vedlejší úloze Alice Horáčková

Moc zajímavé. Mohla jsem se podívat na známé osobnosti z jiného pohledu. Otázky byli perfektně kladené a četlo se to svěže.

14.06.2017 5 z 5

Proč kluci milují fotbal Proč kluci milují fotbal Zuzana Maléřová

Krásné nahlédnout pod pokličku mladým fotbalistům a současně do duše dětem. Co právě prožívají, co je důležité a jak se vlastně mají. Příjemné čtení pro ty kdo se ztrácí v dětské společnosti a možná by dětem rád porozuměl.

30.05.2017 5 z 5

Kdy se dotknout dospělosti Kdy se dotknout dospělosti Zuzana Maléřová

Příjemné čtení o těžkém období dospívání. Moc hezké, že se děti tak otevřely a napsaly o svém životě, tolik upřímně.

16.05.2017 5 z 5

Tiché šlapací království Tiché šlapací království Zdeněk Svěrák

Krásně jsem si s dětmi početla. Zasmáli jsme se. Děkujeme za další krásnou věc od pana Svěráka.

17.04.2017 5 z 5

Sběratel dýmek Sběratel dýmek Katja Kettu

Skvělé vyjadřování a originální jazyk. Příjemné bylo že jednotlivé příběhy se i přes nový příběh prolínají.

16.04.2017 5 z 5

Postel u okna Postel u okna M. Scott Peck

Moc mě detektivky nelákají, ale tady jsem udělala změnu. Prostředí knížky mě velmi zajímalo a rozklíčování jednotlivých postav mě v ději moc bavilo. Pěkně se to četlo.

19.02.2017 5 z 5