Fox52 Fox52 komentáře u knih

Klubovna Naděje Klubovna Naděje Tomáš Paprštein

Naprosto skvěle zpracované a velice důležité téma. Ke knize jsem přistupovala se smíšenými pocity. Zneužívání dětí je pro mě jedna z nejohavnějších věcí, PROTO jsem se bála, jak to ustojím. Vzhledem k tématu, je příběh velice citlivě zpracován...Řekla bych, že kniha má dvě části a každá část má několik kapitol. První část mapuje Tomášův příběh od začátku až do konce. Jeho dětství, ztráta maminky, nástup do oddilu a budování vztahu s Matějem...nástup na střední školu, kde si uvědomil, že to bylo špatně...Až po veškeré soudní procesy, které následně probíhaly. Příběh je prokládán odbornými komentáři k danému tématu. Ať je to samotné zneužívání, manipulace nebo komentář policie. V druhé části můžeme najít dva příběhy žen, které byly v dětství zneužívány a to včetně pohledu z druhé strany, v tomto případě pedofilů. Je zde popsáno to o čem se nemluví, ale mělo by. A to je, že 90% zneužití dětí je od osob blízkých - táta, dědeček, trenér, učitel a nebo vedoucí kroužku. V mnohem menším počtu případů, je to nějaký pán s dodávkou plnou štěňátek. Po přečtení komentářů od lidí s touto úchylkou, si myslím, že spoustu lidí možná trochu přehodnotí svůj pohled na tuhle problematiku. Rozhodně to není příjemné čtení, ale oceňuji jejich odvahu a upřímnost tohle sdílet. Tomáš tuhle knihu vydal s tím, že i kdyby to mělo pomoct jednomu člověku, tak je to úspěch. Já ti Tomáši děkuji, mě to pomohlo. Tahle kniha může působit jako ta nejlepší tarapie.

02.08.2023 5 z 5