Fluke085 Fluke085 komentáře u knih

Star Wars - Dědic Impéria Star Wars - Dědic Impéria Timothy Zahn

Thrawnova trilogie se ke mě dostala v podstatě až při prvním Egmont vydání s novým (a lepším) překladem, poté co jsem dočetl dříve vydanou Ruku Thrawnovu.
Jde o nejsilnější a možná nejlepší sérii v rámci expanded universe ve Star Wars, která by s přehledem fungovala i jako filmová trilogie, ale to se bohužel nestalo.
Nicméně s tím, jak mám už načten zbytek knížního EU, tak vidím určité chyby v rámci propojených sérií, což je X-Wing série, a Námluvy princezny Leiy, kde je dost vidět, že se autoři nedomluvili na tom, co Luke dokáže :) Ale jinak to nevadí, nad těmi detaily člověk mávne rukou. První díl není na plné hodnocení, ale je mu těsně blízko, takže tak trochu naschvál dávám 5 hvězd, protože zaokrouhluji nahoru.

24.03.2022

Námluvy princezny Leiy Námluvy princezny Leiy Dave Wolverton

Nedávno jsem si knihu přečetl znovu, naposledy během vydání, a úplně jsem zapomněl, že se odehrává na Dathomiru :) Důvod byl, že v podstatě navazuje na Zsinjovo konání v X-wing sérii.
Bylo to příjemné čtení, i když těžko říct, zda by opravdu šlo Hanovo chování obhájit, tedy, zda by s tím Leia byla ok, jako v knize, ale taky je otázkou, zda by se vůbec Leia nechala obalamutit někým jiným, ale ok, holt o tom kniha je. Jediné, co mi v podstatě vadilo, byla celkově zbytečná Zsinjova linka, a to z hlediska jeho ne moc velkého využití, čekal jsem trochu víc po jeho aktivitách v X-wing sérii.
Dost mě kniha bavila i v rámci toho, co se děje na Dathomiru v rámci Clone Wars a hry Jedi Fallen Order.

24.03.2022 4 z 5