Fantasylove Fantasylove komentáře u knih

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

(SPOILER) Tato kniha, nic moc. Už od začátku série je mi hlavní hrdinka velice nesympatická. Jude dělá, jakože celý svět záleží jenom na ní a ostatní jsou úplně neschopní. První i druhý díl, nic moc. Kapitoly z pohledu Cardana by byly dost dobré napsat, ale to není ještě nejhorší, i když mi to tam dost chybí. Co se týče této knížky je nejhorší ze všech tří. A celkově jsou lepší knížky , než tyto. Co se týče víl, tak ku příkladu Sarah J. Maas. Abych pouze nekritizovala, některé scény byly fajn, ale to myslím spíše o Pumě a lidech ze Stínového. Knížka nic extra.
2 hvězdičky.
!SPOILER!
V podstatě je tato knížka pouze o tom, že se připravují na válku. Tato již zmíněná válka je ke konci knížky napsaná na stránce a půl. Přijde mi to jako dost odfláklý konec. I když bylo na válku tolik příprav. Boj absolutně odfláklý. Troška nečekaného zvratu by taky neuškodila. V boji v podstatě nikdo neumřel. A slečna Jude se tu taky vyznamenala. Za ní zuří válka, já sice chápu, že Cardana milovala, ale s tím jak je užasná v boji, jak byla popisována, tak ani nebojuje. Jak říkám, v knížkách Maas, taky hlavní hrdince někdo umřel a i tak bojovala do konce. Ale to už je spíš detail, jenom, že je popisována jako ta nejlepší a nakonec ani nic neudělá. Za mě knížka nijak zvláštní.

25.11.2020