Evicka17 Evicka17 komentáře u knih

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Tak předně: ten nápad! Je fakt, že s originálním tématem na knihu v českém prostředí prostě neumí přijít každý a proto je jednou z největších předností titulu jeho jedinečnost v tomto ohledu. Je to knížka, která spadá do kategorie "vezmeš a neodložíš, dokud ji nepřečteš". Sugestivní a upřímné výpovědi, popsané s naprostým citem, a zároveň oproštěností od jakéhokoliv hodnocení nebo emočního vypětí, jsou největší devizou titulu. Oceňuji i chronologické řazení příběhů, samozřejmě fotodokumentaci a hlavně: nevím, jestli by se každému podařilo vzbudit v oněch vdovách takovou důvěru, aby se takto plně a bez cenzury (i k sobě samým) svěřily s pocity, o kterých nemluví ani mezi sebou.
Jednoduše se jedná o titul, který významně obohacuje český knižní trh, vyplňuje mezeru, kterou ale vtipně předtím nikdo neviděl, a na českou soudobou tvorbu vrhá světlo v tom nejlepším slova smyslu, v jakém si to dovedete představit. Znám spoustu lidí, kteří ohrnují nad českými autory nos a tohle je přesně kniha, kterou jim můžu otevřít před očima a říct, že v tomto se skutečně mýlí.
Vřele doporučuji!!

12.05.2020 5 z 5