Eva0057 Eva0057 komentáře u knih

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Opět skvělé čtení. Musím říct, že se mi celá serie moc líbila a těším se na další díl.

09.05.2023 5 z 5

Jak se do lesa volá Jak se do lesa volá Marie Horová

Opět velmi zdařilý detektivní příběh od Marie Horové, v pořadí již třetí. Psycholog Martin Stein je přizván kapitánkou Patricií Charvátovou k případu zavražděné staré paní. Nejen, že byla otrávena houbami, ale vrah jí před smrtí způsobil i velmi bolestivé zranění kolen kladivem. Netrvá dlouho a je nalezena další stará paní, zavražděná stejným způsobem. A jak do toho zapadá násilná smrt daleko mladšího muže? Na to vše chcete nalézt odpověď, a proto neodložíte knihu dříve, než to zjistíte. Vřele doporučuji přečtení.

26.10.2023 5 z 5

Odsouzená talentem Odsouzená talentem Yvetta Tulip Hlaváčová (p)

Tato knížka se mi dostala do rukou zcela náhodně a až dodatečně jsem zjistila, že je to kniha již druhá, takže jsem nebyla úplně v obraze. Možná právě proto mi některé pasáže přišly až moc ublížené. O mnohém by se dalo polemizovat, ale důležité je, že ona to tak cítí správně a je spokojená. Jen jí přeji, aby časem nezjistila, že to úplně tak správně nebylo. Je bezesporu, že toho paní Yvetta dokázala strašně moc. Musí to být velmi silná osobnost, dříč, bojovnice a nezbývá než jí popřát, aby jí ten současný, šťastný rodinný život vydržel.

23.02.2024 3 z 5

Rande Rande Halina Pawlowská

No.., nic moc. Kdysi dávno jsem jednu knihu od pani Haliny četla a dost jsem se u ni bavila a nasmála. Tohle byl jen slabý odvar, moc jsem se nebavila a zasmáni bylo pomálu. Na lehké čtení před spaním to šlo.

26.01.2024 1 z 5

No Filter No Filter Pavlína Pořízková

Také to tak máte, že když se na něco těšíte, že to nedopadne? A to je případ této knihy. Slibovala jsem si od ní zajímavé čtení před spaním, ale zklamalo mě to. Ano, jistě bylo pro dítě bolestné odloučení od milované babičky a adaptace v novém, cizím prostředí, jazyková bariéra a manželská krize rodičů. Následně pak po 30 letech zrada a vydědění od milovaného manžele. Ale forma esejí nebyla dobrá volba. Došlo totiž opakovaně k popisu již známých, pro ni, bolestných situací. Celé to nakonec vyznělo ufňukaně a nudně. Jak už bylo zmíněno v jednom komentáři: jako forma terapie pro autorku to mohlo zafungovat, ale mělo to zůstat v šuplíku.

30.01.2024 1 z 5