Escarína Escarína komentáře u knih

Láska ve špičce italské boty Láska ve špičce italské boty Blanka Malá

Na tuto knížku jsem se opravdu hodně těšila. Miluji vše italské, jídlo, památky, náturu, historii, architekturu. Příběh Blanky Malé znám z médií a moc jí její štěstí přeji, ať jí vydrží už napořád a hlavně jí přeji, aby se srovnal její vztah s dcerou. Ále, jak moc jsem se na knihu samotnou těšila, tak moc mě zklamala. K Frances Mayes má opravdu neskutečně daleko, i když by se tak ráda tvářila. Její styl psaní je hodně slabý, podobně jako E. L. James, kterou autorka v knize zmiňuje. Velmi špatná literární úroveň, což mě překvapilo u někoho, jako je Blanka Malá, ale velmi příjemný, hladivý hlas autorky nezaručuje, pravda, také spisovatelské schopnosti. Knížku jsem začala číst doma, chtěla jsem jí dočíst na dovolené, ale bohužel jsem jí zapomněla. Koupila jsem si tedy audio k poslechu na pláž. To jsem asi neměla dělat. Jen se mi potvrdilo, co jsem začala v jisté části knihy vnímat, pak už jsem měla možnost slyšet to v hlase s reálnými emocemi. Něco tak ukňouraného, sebestředného a pohrdavého ke všemu českému jsem už dlouho neslyšela. K tomu tedy ještě lidsky nezralého s ohledem na to, že autorce je skoro šedesát. Dále už nebudu samotný příběh více hodnotit, nepřísluší mi to neboť je to autorčina část vlastního života a musí se jí přiznat odvaha a upřímnost s jakou kůží na trh šla. Rozumím boomu této knihy, ale pro mě osobně nebyla žádným přínosem ani pohodou ani inspirací, to už tedy vůbec ne. Spíše to bylo často velice smutné a věčná role oběti, otravná. Ale není mi líto peněz, někdy člověk prostě sáhne vedle. Naštěstí se mi to nestává moc často. Takže jedna za italské vůně a snahu je předat.

12.09.2023 1 z 5

Indočínou na kole Indočínou na kole Antonín Červený

Cestopisy Antonína Červeného jsou všechny velice poutavé. Člověk má pocit, že cestuje s ním a to opravdu nedokáže každý. S každou knihou jsem prožila jedno velké dobrodružství. :)

05.05.2016 5 z 5