ErikaKej ErikaKej komentáře u knih

Slovensko NOIR Slovensko NOIR * antologie

Veľký umelecký zážitok je audio podoba. Kvalitné príbehy brilantne prednesené. Najmä prvých 6 príbehov je super. Určite odporúčam.

Pokud přijde zítřek Pokud přijde zítřek Sidney Sheldon

Kéď som bola malá v telke bežala Sladká pomsta a tajne sme to cez dvere sledovali. Neskôr som zistila že námet napísal Sidney Sheldon. Je to moja srdcovka.Film i kniha. Obe doporučujem ako krásnu oddychovku.

Spomienky na polnoc Spomienky na polnoc Sidney Sheldon

Klasický Sheldon-napätie a super príbeh.. za mňa super

Hnev anjelov Hnev anjelov Sidney Sheldon

Sheldon je proste super..A hnev anjelov bola moja prvá kniha ktorou som si ho zamilovala. Krásny pribeh i ked osud hlavnej hrdinky je naozaj nezvratny...

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Áno toto je klasika, must read... Ja som si ju čítala zároveň s krstným otcom,lebo som vedela že spolu súvisia,teda v určitom momente som prešla z Krstného otca na Siciliána a potom som dočitala Krstného otca. Krásna kniha

Mliekarka z Ottakringu Mliekarka z Ottakringu Galina Nikolajevna Ďurjagina

perfektná kniha,určite predčila moje očakávania a odporúčam aj ďalej.

Harry Potter a prekliate dieťa Harry Potter a prekliate dieťa Jack Thorne

za mňa veļké sklamanie. Harryho milujem je to geniálne ale toto bolo akoby to ani JKR nepísala... Mám pocit akoby celu sériu týmto počinom zneuctila..radšej si to nečitajte...

04.01.2022 1 z 5

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Výborná kniha, obe dejové línie sú super a nepredvídateľné. Mňa len trošku hneval Krauz-neomylny detektív, superhrdina pôsobil na mňa tentokrát dosť arogantne. Dej s Otom a Edom bol veľmi zaujimavý. Odporúčam ako všetky ostatné autorové knihy.

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Za mňa tento krát slabšie- ani jeden dej ma nechytil za srdce, dokonca som mala pocit akéhosi umelého vyhrotenia situácie.. Mne táto kniha až tak nesadla, môže to byť spôsobené aj tým že som ju počula ako audioknihu od pána Mňahončáka. Počkám si na českú verziu, kedže pán Geišberg žial už nič nenačita..

update- druhy krát prečitaná a dej ma tento krat chytil. Takze môj prvy dojem bol naozaj na základe dost slabého prednesu Martina Mnahončáka Knihu odporúčam ale nie v audioverzii..

04.01.2022 4 z 5

Nehanebné neviniatko Nehanebné neviniatko Dominik Dán

Zaujímavý námet,parádna kniha, nabitá dejom. Koniec na letisku rozčarovanie ale žial asi tak by to aj dopadlo v skutočnosti.. Páčilo sa mi ako autor krásne preklenul obe dejové línie. Knihu som najskôr čítala a potom som si ju vychutnala znova v audio podobe od pána Geišberga. Naozaj škoda že nestačil načítať viac kníh, jeho prednes posúva úroveň knihy o par levelov vyšie. DD je naozaj jednotka!

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Kedže táto kniha je na základe skutočných vrážd ktoré sa stali začiatkom 90 rokov je páchateľ samozrejme jasný. Napriek tomu že všetci vieme ako to dopadlo bolo to napínavé a naozaj pre silné žalúdky. Vypočula som si ju v slovenčine načítanu fantastickým pánom Geišbergom.

Mucha Mucha Dominik Dán

Perfektná kniha, vypočutá v majstrovskom podaní Mariána Geišberga. Brutálne prípady, zaujímavé vyšetrovacie pokusy, mladý Krauz, ostrieľani Burger s Hanzelom a korunu nasadzuje Majchrán. Mám rada Danove knihy z 90 rokov. Aj táto u mňa za plný počet. a úvod k Mucholapke.

Klbko zmijí Klbko zmijí Dominik Dán

Mne sa kniha páčila, Krauz a Hanzel majú navrch...Koniec veľmi nostalgický a smutný ale tak to v živote chodí.

04.01.2022 4 z 5

V tieni V tieni Dominik Dán

Páči sa mi atmosféra začiatku 90tych rokov a hoci táto kniha pripomínala Beštiu, už názov naznačuje že to bude iný prípad. Ale na rozdiel od ostatných mňa motív aj vrah šokovali, nebolo to až take jasné od začiatku. Mladý Krauz bol fajn a s Canisom im to šlo.

Žiješ iba dvakrát Žiješ iba dvakrát Dominik Dán

Super,fakt super. Tá téma je naozaj ako zo zlého sna a len dúfam,že autor nebral z vlastných skúseností. Dej je prepracovaný, napínavý, za mňa plny počet bodov. Páčila sa mi aj pasáž o akvaristike aj dejová línia o zlom policajtovi. Smutná časť o Kukyho matke bola zo života. A odporúčam si ho vypočuť v audiopodobe v slovenčine. Bude sa vám to určite páčiť!

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Uplne súhlasím s Petronelou16. Tie čo vyšli v audiopodobe mám niekoľko krát napočúvane aj vďaka famóznemu Mariánovi Geišbergovi a on veru ešte zvyšuje zážitok z knihy. Táto kniha nevyšla ako audiokniha, tak som ju "len" čítala. Nebolo to zlé,ale určite by som hodnotila ešte vyššie a zážitok by bol väčší, ak by bola načítana pánom Geišbergom.

03.01.2022 4 z 5

Pochovaní zaživa Pochovaní zaživa Dominik Dán

jedna z mala Dánoviek ktorá mi nesadla, hoci dej (čiste náhodou) pripomína kauzu domova Iris a kuchara a upratovačku... Pritom hlavný príbeh je dobrý ale Chosého naháňačka na mňa skôr pôsobí ako vata a nie pokus o načrtnutie nejakého deja. Čítala som všetky a chronologicky takže aj osud Burgera vyznieva reálne. Knihu som si vypočula v podaní pána Mňahončáka ktorý mi žiaľ nesedí- mam pocit, akoby čítal knihu pre mládež a nie detektívku..Možno aj to mi ubralo na zážitku. Skúsim prečítať v knižnej podobe a možno na druhý krát bude lepšia

03.01.2022 3 z 5

Studňa Studňa Dominik Dán

super kniha, ťažká téma a riadné svinstvá sa diali. Prečítaná jedným dychom. Mne sa DD páči oveľa viac ako severské krimi ktoré sú síce prepchaté napàtím ale mne nie veľmi blízke prostredím a oveľa menej realistické ako DD Za mňa odporúčam.

Nevinným sa neodpúšťa Nevinným sa neodpúšťa Dominik Dán

Podla mňa super. Epizóda so strelcom bolo vítané oživenie, hoci hlavný vynník ostal nepotrestaný- ale to je asi realita..hlavný príbeh bol tież fajn, len trošku mohol skrátiť tu dovolenku ale inak fajn príbeh. Za mňa určite jedna z tých lepších.

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Dobrá kniha, mňa veľmi bavila a ako väčšina Dánoviek bola prečítaná jedným dychom. Určite sa k nej ešte raz vrátim. Obe dejové línie boli dobre prepracované. Obdivujem autora za nápady a odvahu. Za mňa odporúčam.