erik6731 erik6731 komentáře u knih

Tato země je naše – 25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem Tato země je naše – 25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem Radim Panenka

Vždy jsem chtěl něco sbírat. Jen jsem pořádně nevěděl co. Sbírat známky bylo příliš drahé, sbírání motýlů přespříliš namáhavé. A tak jsem začal sbírat polistopadovou politickou literaturu. Jsou to knihy které v zimě v kamnech hřejí a v horkých letních dnech slouží jako skvělá náhrada předražených toaletních papírů, jejichž likvidační cena je pečlivě nastavována americkými zkorumpovanými kapitalisty. Doposud jsem pořídil všechny knihy pana Zemana za 30 Kč a dlouho jsem se těšil na další přírůstek do své sbírky.

Z knihy Tato země je naše srší neochvějná sebejistota, sebeláska a sem tam i lehký dotek svěžího odéru nedopalků cigaret. Číst tuto knihu je jako cestovat v čase. Zpět do Husákových let. Na každého čtenáře dozajista zapůsobí harmonická souhra paralyzujících bonmotů a ještě paralyzující výbušný humor o muslimech. Stejně jako ostatní příznivci s. Zemana, i já věřím, že tato kniha přispěje ke konečné porážce pražské kavárny a nastolení diktatury vesnické hospody.

Tato kniha ovšem není dokonalá a tak mám pro našeho milovaného s. presidenta jen dvě laskavé připomínky. Myslím, že by lépe sedělo, kdyby ji nazval "Tato země je moje". Také mi ze čtení knihy není jasné zdali s. Zemana sponzoruje Moskva nebo Peking. To jsou ovšem jen drobné maličkosti, které budou jistě do příštího vydání vymýceny. Stejně jako Zemanovi odpůrci.

10.09.2016