ElisRossi ElisRossi komentáře u knih

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

(SPOILER) Musí se nechat, že je to čtivý, zhltla jsem to za tři dny. Myšlenka je to zajímavá, nicméně za mě tady superlativy končí.
Buď jsem nepochopila nějaký důležitý poselství nebo se na to koukám moc složitě.
‍️
Každopádně to vzbudilo tolik otázek, že se mi sem všechny ani nevejdou. Namátkou.
Přenašeči jsou i bezobratlí? Pokud ano, kdo opyluje? Kdo a jak na počátku určil, kdo bude jateční? Jak dlouho už to trvá? Když vymýtíme zvířata, nekleknou náhodou ekosystémy a my stejně umřeme? Co prionová onemocnění typu Kuru? (jasně, vláda v knize říkala, že dobrý, ale kanibalove na Papui ví svoje)
Proč ta zbytečná kapitola se štěňátky?
Co ten konec tam? ON celou dobu hrozně trpí systémem a na poslední stránce je to v cajku?
... a takhle bych mohla pokračovat. Btw na zájmeno ON jsem měla pár dní po přečtení kopřivku. Pes aby se v tom ději díky "ON," a přehršli dalších jmen, vyznal.
Asi je jasný, že velký nadšení kolem díla mě minulo. Kromě zajímavýho nápadu a excelentní obálky jsem v knize nenašla skoro nic, co by si zasluhovalo takovej poprask.
Placama jsem měla podezření, že šlo fakt jen o ten (nejen) kanibalistickej šok.
Možná proto vedle štěňat i zmínka o tom, jak házeli psy a kočky zaživa do ohně, páč jediný škrábnutí by mohlo být smrtelný. Já nevím, takovou kočku než zpacifikujete abyste jí dali prášek na odčervení, natož když ji chcete lupnout do vatry...
Ale jak říkám, čtivý to je,to zase jo.

19.08.2022 3 z 5