elis0207 elis0207 komentáře u knih

Holky se perou jinak Holky se perou jinak Ondřej Neff

Moje oblíbená kniha z dětství. Přesně jsem si představovala, jak kdo vypadá, včetně prostředí. Příběh nejen o hledání odcizených známek , ale hlavně o odvaze a kamarádství.

06.03.2012 5 z 5

Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Betty Truck

Naprosto souhlasím s komentáři pode mnou. Skvělá kniha, jen si ty hrůzy opravdu musíte dávkovat po částech.Člověk by myslel, že ví, do čeho jde, ale neví. Strohá fakta ještě více umocňují tu hrůzu. Opravdu jsem u té knížky brečela.

Lízin let do nebe 1. - 3. díl Lízin let do nebe 1. - 3. díl Růžena Utěšilová

Pro mě absolutní jednička, pro někoho naivní příběh, pro mne kniha, kterou kdo nepřečte, o hodně přichází.
Příběh sirotka, který prochází tvrdou školou ve zlých Ptačicích. Najde zde své spojence a ochránce a jako v každé pohádce, dobro nakonec zvítězí :-)

Domov pro Kathy Domov pro Kathy Henry Denker

Smutný příběh o dívce, které zemřel otec a záhy poté se dozví, že jí zemře i maminka.
Hned na začátku tušíte, jak to asi dopadne. Tedy doufáte, že to tak dopadne :-)

Michaela Michaela Vladimír Klevis

Jedna z knížek, které mi utkvěly v paměti a i po letech si pamatuji děj a příběh. Četla se jedním dechem, děj se překvapivě rozvíjel a naplnil očekávání dospívající dívky. U mě jednička :-)