EliannaBook EliannaBook komentáře u knih

Díky, Londýne! Díky, Londýne! Jitka Hloušková

(SPOILER) Knížka je strašně milá a pohodová, krásně se četla. Je vidět, že autorka Londýn opravdu zná, skvělé pro mě byly hlavně vzpomínky na cestu za hranice za socialismu. To jsem já už naštěstí nezažila. Taky bych brala tak vstřícnou, přátelskou a ohleduplnou paní na hlídání :-). Jen se mi nelíbilo, jak málo si váží svého manžela... Každý ale děláme chyby. Naštěstí si hlavní hrdinka uvědomila, co vlastně ve svém životě chce měnit, co pro ní byl ten nežádaný stereotyp a co životní jistota.

08.08.2022 5 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Přišlo mi to jako jednoduché psaní (Ve stylu: Pak jsem dělala to a potom to...), ale pak mi došlo, že je to vlastně deník. A takto se deníky píšou. Téma mě nadchlo, čekala jsem, kam až to povede. Zazobaná holka zvyklá na přísun peněz, musí se starat sama o sebe... Věřila jsem, že na konci knihy svůj příběh vydá a stane se z ní úspěšná autorka :-D. Místy mě hodně štvala. A ten konec knížky? Najednou useknuto a pokračování příště? Chtělo by to nějaký pěkný závěr s nalákáním na další díl. Takhle mě to zklamalo. Stejně se mi ale kniha dobře četla a těším se na další díl.

09.06.2021 3 z 5