Eilem Eilem komentáře u knih

Stratený symbol Stratený symbol Dan Brown

Nesklamal ale ani nijak zvlášť nepotešil. veľkým plusom je napútie aké v Brownovch knihách vždy nájdem. Dúfam, že sa ešte Roberta Langdona niekedy dočkám. 7/10

18.04.2012 4 z 5

Tretia hranica Tretia hranica Adam Bahdaj

Konečne som sa dostal k nejakej knihe z edície stopy. Pravdupovediac ma táto kniha celkom prekvapila. Námet z druhej svetovej vojny a lokality Slovenska , Maďarska a Poľska budú našim čitateľlom určite veľmi blízke. Pomaľší rozbeh ale dej sa vygradoval celkom slušne a ako si ja potrpím na záver knihy a vždy kladiem dôraz na posledné vety , pri tejto knihe ma to nesklamalo .Posledné vety boli veľmi silné a človek pocíti pri nich akúsi hrdosť a nostalgiu za prečitanm dielom. Zatial samá chvála ale aby som neklamal tak pri mojom chválospeve nečakajte klenot. ja by som povedal : 65%

Ľavá ruka Boha Ľavá ruka Boha Paul Hoffman

Podľa mňa kniha mala ovela lepšiu relklamu a načasovanie ako príbeh, tým však netvrdám , že nestojí za prečitanie. Ja osobne som čakal troška viac ale v tomto žánri je nadstavená latka príliš vysoko.Ale ako som povedal samotnému Hoffmanovi to vadiť nemusé lebo predajnosť vďaka načasovaniu má celkom vysokú a po dkončení trilógie určite nebude sklamaný. Sklamaný by nemali byť ani čitatelia , ktorý však nebudú očakávať príliš veľa. Moje hodnotenie : 65 %

Posledné štyri istoty Posledné štyri istoty Paul Hoffman

Kvalitou možno o trošku slabšie ako prvý diel. Podľa mňa to je to priemerná kniha ktorej príbeh ma sa vystupňoval k mojej nenabaženosti až v poslednch kapitolách, čo je dosť škoda. Pre čitateľlov prvého dielu je to však určite povinná jazda. 6/10

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Doteraz si pamätám ako moja triedna na stredenj škole povedala , že najgeniálnejší spisovateľ na svete bol TOLKIEN. Mala absolútnu pravdu. Musím sa priznať, že o príbehoch ktoré Tolkien vytvoril som sa dozvedel až po tom ako som prvý krát videl film Spoločenstvo prsteňa.Bolo to v roku 2001. Potom sa začala moja púť týmito príbehmi a začal som samozrejme Silmarillionom. Je to kompletná história Tolkienovho sveta rozdeleného na východ a západ. Povedal by som ,že to bol kontrast vojen v Európe kedy sa západ považoval ze krajinu mieru kam nakoniec veľla ludí emigrovalo. V Silmarillione to bol Valinor - zem nesmrteľných elfov. 10/10

14.04.2012 5 z 5

Čarodejníkov synovec Čarodejníkov synovec C. S. Lewis (p)

Kniha mi prisla strasne slaba , koniec koncov preto som sa neodhodlal kupit si dalsie.

12.04.2012 2 z 5