Tretia hranica

Tretia hranica https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119637/tretia-hranica-119637.jpg 4 5 2

Román z obdobia 2. svet. vojny. Po prepadnutí Poľska v roku 1939 rozpútal Hitler v tejto krajine krvavý teror. Veľa Poliakov opúšťalo svoju vlasť a zachraňovalo sa útekom cez naše územia do Maďarska. O ľuďoch, ktorí ich prevádzali...

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Svornost , Mladé letá

Trzecia granica , 1973

former3980
16.03.2021 4 z 5

Adam Bahdaj na jednotku. Druhá svetová na území Slovenska, Maďarska a Poľska. Príbeh vojnových kuriérov, čo sme sa v škole určite nedozvedeli. Hrôzy vojny priam na dotyk, excelentné. Toto boli skutoční hrdinovia! Vždy hľadám aj filmové spracovanie knihy. Teraz som ho našiel - Trzecia granica. Má 8 častí, takže ponúka viac ako kniha. S anglickými titulkami v pohode. Ale knihu vrele odporúčam.

Eilem
18.04.2012 3 z 5

Konečne som sa dostal k nejakej knihe z edície stopy. Pravdupovediac ma táto kniha celkom prekvapila. Námet z druhej svetovej vojny a lokality Slovenska , Maďarska a Poľska budú našim čitateľlom určite veľmi blízke. Pomaľší rozbeh ale dej sa vygradoval celkom slušne a ako si ja potrpím na záver knihy a vždy kladiem dôraz na posledné vety , pri tejto knihe ma to nesklamalo .Posledné vety boli veľmi silné a človek pocíti pri nich akúsi hrdosť a nostalgiu za prečitanm dielom. Zatial samá chvála ale aby som neklamal tak pri mojom chválospeve nečakajte klenot. ja by som povedal : 65%