Dudu Dudu komentáře u knih

Keltský soumrak Keltský soumrak William Butler Yeats

Vykročme vpřed vyprávěči příběhů, chopme se jakékoli kořisti po které srdce touží a nemějme strach. Všechno existuje, všechno je pravda... a svět je jen hromada prachu pod našima nohama.

29.01.2014 5 z 5

Škvár Škvár Charles Bukowski

Škvár je prostě dílo, které musí rozesmát i mrtvolu. Duet Fanteho a Danteho, rozhovory Smrtky s Belanem a v neposlední řadě Hal Grovers a jeho dominantní mimozemšťanka, toť valící se povodeň nápadidosti humoru.

16.01.2014 5 z 5

Žraloci a malé ryby Žraloci a malé ryby Wolfgang Ott

Z počátečního kurzu, kde dostávají pořádně zabrat do těla, se Teichmann a spol dostávají do válečného pekla. V rachotu hlubinných náloží se odvíjí příběh, který má v sobě kamarádství a odvahu a jenž odhaluje krutost celé té mašinerie se jménem válka.

26.11.2013

Poslední pocta Poslední pocta Viktor Astafjev (p)

Ovsjanka , Krasnojarskij kraj a řeka Jenisej. V první části knihy autor vzpomíná na dětství, kde na nás dýchne částí svého prožítého života u řeky . Generál babička držící otěže celé domácnosti,tichý zastánce děda a parta věčně hladových sousedovic kumpanů. Astafjevovo líčení příhod a vykreslení života v osadě je i přes kruté životní situace vždy okořeněno humorem.

22.11.2013 5 z 5

Němý Bobeš aneb Český Tarzan Němý Bobeš aneb Český Tarzan Zdeněk Svěrák

Je to dvanácterák :-)

09.10.2013 5 z 5

Bílá vydra Bílá vydra Josef Kutík

Jedna srdcovka z dětství.

15.08.2013 5 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Smutné i veselé , okořeněné krásnými myšlenkami. Krize v Německu, kde to došlo tak daleko, že se výplata díky masakrální inflaci brala každý den. V této kruté době se Ludvík s Jiřím snaží proplout životem a urvat trochu toho hezkého, co na světě ještě zůstalo.
PS- Močit na obelisky se nemá, nikdo trestu neujde :-)

03.08.2013 5 z 5