draka draka komentáře u knih

Pohádka o kouzelném džbánu Pohádka o kouzelném džbánu Lumír Čivrný

Opět jedna taková milá veršovaná pohádka s krásnými ilustracemi a dětičky tiše naslouchají a ještě než usnou pokládají otázky: „A kdo je to mandarín ?“ „A co znamená Saldy faldy baldrián ?“ „A proč … ?“

19.08.2020 5 z 5

Čtyři evangelia Čtyři evangelia Josef B. Souček

Evangelium podle Matouše, Marka, Lukáše a Jana vypráví o životě Ježíšově a zvěstuje spásu. Nejsem věřící, ale knihám ani s toto tématikou se nevyhýbám, neboť náboženství a víra nás provází od počátku, a tudíž patří k našim dějinám

19.08.2020 5 z 5

Metrologie a zavedení soustavy jednotek SI Metrologie a zavedení soustavy jednotek SI Václav Šindelář

K této publikaci plné informací není třeba mnoho slov – vyčerpávající a potřebná příručka.

11.08.2020 5 z 5

Základy účetnictví Základy účetnictví Libuše Müllerová

Příklady, které jsou denním chlebem účetních a ekonomů. Ve zkušebních testech jsem se jim nevyhnul. Dobrá lektorka, opakování a praxe. Bez práce nejsou koláče. Dnes si to nedovedu představit dělat bez programu v PC.

Jak kalkulovat podnikové náklady? Jak kalkulovat podnikové náklady? Karel Macík

Studiem této, jakožto i dalších podobně zaměřených publikací jsem prokousával k profesnímu růstu ve vedení firmy.

10.08.2020 5 z 5

Optimální cena - odraz správné kalkulace Optimální cena - odraz správné kalkulace Jiří Vysušil

Publikace je výborným průvodcem s názornými a přístupnými výklady a příklady vedoucí k pochopení kalkulačních metod. Je skvělá a doporučuji ji všem, nejenom těm, co mají dočinění s tvorbou a kalkulací cen ve firmách.

10.08.2020 5 z 5

Podvojné účetnictví pro podnikatele Podvojné účetnictví pro podnikatele Libuše Müllerová

Vynikající studijní materiál v době, když jsem se chystal na zkoušky.

09.08.2020 5 z 5

Účetnictví pro 2. ročník obchodních akademií Účetnictví pro 2. ročník obchodních akademií Vladimír Munzar

Jedna potřebných učebnic, z kterých jsem se učil. Měli jsme výbornou lektorku.

09.08.2020 5 z 5

Ďáblova dílna Ďáblova dílna Adolf Burger

V knize jsou zachyceny vzpomínky na prožité utrpení v nacistických koncentračních táborech očima samotného autora i z doslechu spoluvězňů. Čtení je bolestnou připomínkou období nacistické zvůle. Rozhodně stojí za přečtení.

08.08.2020 5 z 5

Údržba a opravy vozů Škoda 100-100L-110L-110LS-110R Údržba a opravy vozů Škoda 100-100L-110L-110LS-110R Vincenc Baťa

V době, kdy vlastnila vozidlo Škoda řady 100 nebo 110 skoro převážná většina příbuzných, známých a jejich známých, velmi potřebná publikace, ze které jsem se dověděl mnoho potřebných údajů k malým i velkým opravám. Je na čestném místě, na polici v dílně.

07.08.2020

Kvalifikační příručka svářeče el.obloukem Kvalifikační příručka svářeče el.obloukem Rudolf Krňák

Velice fundovaně zpracovaná a potřebná příručka, ze které jsem s v té době učil na svářečské zkoušky . Je praktická, přehledná, doplněná nákresy a tabulkami.

Valivá ložiska Valivá ložiska Jan Fröhlich

Bývala to často používaná kniha, katalog, podle kterého se objednávala ložiska do opraven a do údržby. Je velmi precizně a detailně zpracovaná.

Fotografické přístroje Fotografické přístroje Zdeněk Tomášek

Knihu jsem si koupil v době vydání, takže informace o fotoaparátech byly poměrně aktuální. Fotografické přístroje byly a jsou však výrobky, u kterých jde technika velmi rychle kupředu. Dnes v době digitálních fotografie je fotografování jiný level.

Školní mluvnice ruského jazyka Školní mluvnice ruského jazyka Oldřich Leška

Potřebná kniha pro učení gramatiky ruštiny.

Sebeobrana ženy Sebeobrana ženy Antonín Matras

Každá žena by měla mít představu, jak se má bránit při napadení nebo obtěžování. Znám ženy a dívky co chodí cvičit, běhat nebo posilovat, tak proč nenavštěvovat některý z kurzů, kde se naučí bránit sebe nebo své děti. Tato knížka je o tom může přesvědčit.

Nová škola fotografie Nová škola fotografie Hans Windisch

Pořídil jsem si tu praktickou knížku, když jsem si koupil fotoaparát Praktica a začal se učit fotit. Měla mě co naučit.

05.08.2020

Mít pro koho žít Mít pro koho žít Eve Tarbotová

Tenká brožurka, kterou jsem přečetl v čekárně u zubaře. Dojemný příběh lásky a zrady.
Docela mě dojala. Znám příběh ze svého okolí, ale ne ze s tak šťastným koncem. Opustil ji a zůstala sama.

04.08.2020 4 z 5

Rychlé pokrmy Rychlé pokrmy Juliana A. Fialová

I kdybych si z jakékoliv kuchařky vybral jen jeden recept a zařadil bych si ho do opakovaných stálic, tak jí dám plnou palbu hvězdiček. A tady jsem je našel.

Vaříme a pečeme bez vážení Vaříme a pečeme bez vážení Jaroslava Pechová

Váhu jsem nevyhodil, používám ji stále, ale připravovat „hrnkové“ knedlíky a moučníky jdou podle kuchařky skvěle. Některé ostatní recepty už zvládne trošku zběhlý domácí kuchtík i bez odměřování.

Bezlepková dieta Bezlepková dieta Martina Matušková

Velmi potřebná kuchařka, z které jsme se učili vařit bezlepková jídla pro dceru. Ze začátku jsme s manželkou vařili (střídáme se při vaření) vedle bezlepkového i normální jídlo. Dnes už vaříme jenom bezlepkové, kromě těstovin, knedlíků, pečiva, moučníků a cukroví, které se připravují ve dvojím vyhotovení. Kromě pečiva a těstovin nepoznáte rozdíl.