dRaco dRaco komentáře u knih

Tma Tma Bernard Minier

Minierův krok stranou, který mě moc nebavil. Mráz i Kruh byly rozvláčné, ale velmi dobře vystavěné detektivky s gradující zápletkou. Tma drží rozvláčnost svých předchůdců, ale místo promyšlené zápletky nabízí jen vlažný thriller. A to (z mého pohledu) ani ne moc uvěřitelný, takové zvraty v životě Christine, které se udály během několika dní, mi připadají dost přetažené. Celkově to na mě působilo jako "oslí můstek" pro Servazův návrat do hry, na což ale není třeba vydat celou knihu, když to ostatní knižní kolegové zvládnou skrze pár alkoholových excesů na prvních stranách a pak skočí do nového případu po hlavě. Nejsem si v tuhle chvíli jistý, jestli mám chuť se ponořit do Noci.

29.09.2020 3 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Velmi vlažný thriller, do kterého jsem se bohužel vůbec nedokázal po celou dobu zakousnout. Vleklo se to jako ranní kolona do Prahy a přestože již v podstatě všechny dílky do sebe zapadly 100 stran před koncem, bylo třeba to ještě detailně rozebrat formou únavných dialogů všech zúčastněných. Tohle mi nesedlo a asi nebudu mít motivaci zkusit ještě případné pokračování série.

03.12.2021 2 z 5

Na vlásku Na vlásku kolektiv autorů

Milý příběh, parádní ilustrace a délka ideální na čtení před spaním. Filmové zpracování máme doma moc rádi a tahle knížka je povedená.

10.01.2023 4 z 5