DominikCK DominikCK komentáře u knih

Kultura ve staré Číně Kultura ve staré Číně Walter Böttger

Staré odborné dílo, ale přesto velmi cenné a každý milovník čínské historie by ji měl mít doma.

15.04.2023 5 z 5

Zrcadlo duše a doby: Italská knihovna Marie Ernestiny z Eggenbergu Zrcadlo duše a doby: Italská knihovna Marie Ernestiny z Eggenbergu Václav Grubhoffer

Skvělá a zajímavá kniha.

05.04.2023 5 z 5

Osmanská říše 15.-18.století Osmanská říše 15.-18.století Frédéric Hitzel

Kniha nabízí stručný a ucelený přehled o Osmanské říši. Přesto se nejedná o zvlášť odbornou knihu, kde by člověk našel podrobné informace.

02.06.2022 5 z 5

Spisovatelovo imaginárium Spisovatelovo imaginárium Karel Bachroň

Velmi kvalitní kniha, která se odehrává v šumavském prostředí. Mohu pouze doporučit k odpočinkovému čtení.

24.04.2022 5 z 5

Poslední Rožmberk Poslední Rožmberk Jaroslav Pánek

Hezká a jednoduše napsaná kniha popisující život posledního Rožmberka, rodáka z Českého Krumlova.

31.03.2022 5 z 5

Český Krumlov -  od rezidenčního města k památce světového kulturního dědictví Český Krumlov - od rezidenčního města k památce světového kulturního dědictví Martin Gaži

Pěkně povedená kniha, která nabízí čtenáři rozsáhlé informace o Českém Krumlově, který si po staletí žil vlastním životem bez ohledu na to, co nařizovali v Praze.

31.03.2022

Eggenberkové Eggenberkové Anna Kubíková

Pěkně zpracovaná kniha zabývající se významným česko-štýrským rodem, jenž dlouhá léta sídlil v českokrumlovské rezidenci.

31.03.2022 5 z 5